O tajemniczym satelicie „Black Knight”

O tajemniczym satelicie „Black Knight” czy też „The Dark Knight” pisałem kilka razy.

Istnieją dwie wersje, które odnoszą się do początku historii „Black Knight”.

Pierwsza wersja mówi, że w 1953 roku, 4 lata przed oficjalnym wystrzeleniem przez ZSRR – Sputnika I, ( pierwszy sztuczny satelita ), „Czarny rycerz” został zauważony przez Dr.Lincoln La Paz, z University of New Mexico.

bk8

Jak twierdzą różne raporty krążące po świecie , Departament Stanu USA (W.Tombaugh Clyde odkrywca Plutona w 1930 roku), szybko podjął decyzje o zatuszowaniu całej sprawy i podjął liczne próby przejęcia dziwnego satelity.

Pentagon oczywiście nigdy nie opublikowała wyników pracy dr Tombaugha.

Druga wersja mówi, że satelita został zaobserwowany w 1954 roku, kiedy to gazety „St Louis Post Dispatch „i” San Francisco Examiner ” opublikowały wypowiedź ufologa Donalda Keyhoe , który twierdził, że Siły Powietrzne USA nie zgłaszają obecności dwóch satelitów okrążających Ziemię. W tym czasie, na naszym niebie nie było jeszcze żadnych sztucznych satelitów .

bk7

W lutym 1960, raport US Navy donosił o obecność ciemnego obiektu, który porusza się po orbicie ziemskiej nachylony pod kątem 79 ° do równika, o okresie orbitalnym 104,5 minuty.

Jego orbita była bardzo ekscentryczna, a apogeum wynosiło 1728 km ,a perygeum zaledwie 216 km. Kiedy U.S.Navy prowadziło badania nad wystrzeliwaniem satelitów , satelita Discoverer VIII, miał bardzo podobną orbitę.

W 1973 roku, szkocki pisarz Duncan Lunan szukał wiadomości na temat Black Knight ,otrzymał on wtedy informacje od norweskich naukowców, którzy tworzyli mapę gwiazd z widoczną na środku gwiazdą Epsilon Boötis, było to odwzorowanie nieba jakie było widać z ziemi 13.000 lat temu.

bk4

Czarny rycerz napewno był pozostałością poprzedniej epoki ludzkości ponieważ był on widoczny na mapach gwiazd już 13000 tysięcy lat temu.

Przez wiele lat publikowano setki zdjęć tego tajemniczego satelity; niektórzy mówią, że wyglądał bardzo podobnie jak statek kosmiczny Pakal – statek Majów , który został opisany przez Ericha von Dänikena.

Inni uważają, że tajemnicze sygnały radiowe otrzymane z przestrzeni kosmicznej przez Teslę w 1899 roku mogły pochodzić z Black Knight.

bk6 bk5

Początkowo Tesla sądził, że udało mu się uzyskać sygnał pozaziemskiej cywilizacji. Kilka lat później dziwny sygnał odebrał również „oficjalny” wynalazca radia, Guglielmo Marconi, on również uznał to za sygnał inteligentny.

bk3 bk2

W 1987 roku, zbliżyli się do niego astronauci w promie kosmicznym Endeavour. Było to podczas misji 88. Wtedy wykonano bardzo wiele ciekawych zdjęć tego dziwnego ważącego 15 ton satelity.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s