Sekrety historii: mistrzowie jazzu, gwiazdy, afroamerykanie i masoneria.

Sekrety historii: mistrzowie jazzu, gwiazdy, afroamerykanie i masoneria.

Kolejnym tabu z jakim przyjdzie się nam zmierzyć to temat czarnych tajnych bractw.

Dziś głośno jest o przemyśle muzycznym illuminati, jednak nie tylko muzyka popularna jest domeną demoralizacji i ukrytych przesłań.

afro14 afro15

W 1950 roku, powstało tajne masońskie stowarzyszenie skupiejące i wsparające muzyków, było to największe na świecie bractwo czarnych mężczyzn, wśród nich znaleźli się Duke Ellington i Sun Ra.

City of London Festival odbywa się w uśpionej masońskiej świątyni mieszczącej się w pobliżu stacji Liverpool Street.

Wydawało się oczywiste, że ta cudowna hala o niezwykłej akustyce powinna być wykorzystywana jako miejsce propagujące muzykę. Tylko pytanie – jaką muzykę powinno się w takowym miejscu prezentować?

afro6 afro2

„Oczywistym wyborem był recital Mozartowski , bowiem każdy kto interesuje się masonerią wie, że Mozart był masonem”, mówi Paul Gudgin, były dyrektor festiwalu w Edynburgu, a teraz dyrektor City of London Festival.

„Czytając biografię gwiazdy jazzu Duke’a Ellingtona, można natrafić w niej na wyznanie ,iż przez całe życie należał on do loży masońskiej, która pomagała mu w karierze…

afro5 afro4 afro3

Wiele osób do dziś uważa ten fakt, za zdumiewający , że tak wybitna postać o anty systemowych poglądach należała do organizacji o charakterze ponadnarodowym. ”

W tym roku na, City of London Festival odbyły się dwa koncerty złożone w hołdzie dla Duke Ellingtona. Jeden odbył się w neoklasycystycznym wnętrzu loży masońskiej ,a drugi w piwnicy hotelu Andaz. Podczas koncertów zagrają inne gwiazdy masońskiego jazzu grupa Hyatt z saksofonistą Tommy Smithem i pianista Julian Joseph.

„To dla nas niesamowite wyróżnienie ponieważ i my ,i Ellington jesteśmy masonami”, mówi Joseph.

„Na koncert dostała się tylko uprzywilejowana część muzycznej elity, ale udało mi się do niej dostać. To tajemnicza i potężna organizacja, i tylko nieliczni zaproszeni i uprzywilejowani mają do niej dostęp.”

afro1 afro8 afro7

Trzeba zacząć więc kopać w historii masonerii i okazuje się, że Ellington był jednym z wielu znanych muzyków afroamerykańskich wprowadzonych do tajemniczego świata masońskiej muzyki .

Dołączył do takich legend jak m.in. Nat King Cole, WC Handy, Dizzy Gillespie, Count Basie, Lionel Hampton i Paul Robeson.

„W całej historii muzyki i rozrywki, masoneria przyciąga najlepszych muzyków, kompozytorów …” mówi Martin Cherry, bibliotekarz w Muzeum masonerii w Londynie.

„Mozart jest oczywistym przykładem, ale w 18-wiecznym Londynie, schronisko pod skrzydłami Loży Dziewięciu Muz, znalazło wielu europejskich muzyków i artystów, w tym J.S. Bach.

Dla muzyków i artystów, którzy byli w mieście nowi, loża była okazją do spotkania z innymi artystami i masońskimi sponsorami, którzy potrafili swoim braciom znaleźć pracę. ”

To samo zjawisko istnieje nadal dwa wieki później, po drugiej stronie Atlantyku.

afro12 afro10 afro11

„Muzycy często prowadzili wędrowny tryb życia,” mówi Cherry. „Przynależność do organizacji, która miała loże na terenie całego świata, może pomóc złagodzić ból życia szczególnie w tak rozległym kraju jakim jest USA.”

„Masoneria to także system wspomagania materialnego dla jej członków, szczególnie w ciężki dla nich czasach związanych z chorobami czy długami … Pogrzeb Mozarta został opłacony przez jego loże, podobnie rzecz miała miejsce z pogrzebem bluesmena z Mississippi Freda McDowella . Są zdjęcia z otwartej trumny,na których widać założone na jego ciało masońskie regalia ”

Również wielu białych muzyków jazzowych i bandleadersowych było masonami, w tym Glenn Miller, Paul Whiteman, George Gershwin i Irving Berlin, podobnie jak wiele innych zachodnich gwiazdy.

afro9 afro13

Co może dziwić masoneria Amerykańska była za segregacją rasową, a podziały te utrzymywały się do późnych lat 20-tych XX wieku.

Synowie księcia Hall ,czyli
Czarne Wolnomularstwo. Historia czarnego wolnomularstwa sięga okresu amerykańskiej wojny o niepodległość, kiedy to Prince Hall (1735-1807) uwolnił czarnych robotników.

Jednak odmówiono czarnym przyjęcia do loży St.John w Bostonie (Massachusetts).

Hall i 14 innych czarnych mężczyzn zostało wcielonych do masonerii w 1775 roku przez brytyjską loże wojskową z siedzibą w Bostonie.

W 1784 roku, po tym, jak Brytyjczycy opuścili Amerykę, Grand Lodge of England wydała Hallowi zgodę na, utworzenia African Lodge w Bostonie.

Loża okazała się tak popularna, że Hallowi został przyznany status wielkiego mistrza, pozwalając mu na stworzenie dwóch kolejnych afrykańskich lóż w Filadelfii i Rhode Island.

W ciągu następnych dwóch stuleci, czarna masoneria w Stanach Zjednoczonych, stała się największym na świecie bractwem czarnych mężczyzn.

W połowie 20. wieku czarne świątynie masońskie istniały już w całym kraju – od Los Angeles po Waszyngton, od Seattle do Madison (Wisconsin).

W latach 30-tych, 20 wieku, rozpoczął się proces ujednolicenia rasowego wszystkich lóż w Ameryce. ”

W roku 1900r, Prince Hall stanął na czele upolitycznionych Afroamerykanów, wraz z Booker T. Washingtonem (1856/15) i Internet Du Boisem (1868-1963).

W 20 wieku, wiele kluczowych postaci ruchu praw obywatelskich należało do masonerii, ludzie Ci manipulowali tłumem za pomocą pseudo wolnościowych sloganów.

Tak , tak Martin Luther King Jr i jego ojciec Martin Luther King Sr (1900/84) – byli członkami masonerii.

Należeli oni do loży 23, założonej w Atlancie ( Georgia).

Medgar Evers twórca National Association for Advancement of Colored People (NAACP) działacz, który został zamordowany w 1963 roku, był masonem 32 stopnia starożytnego i zaakceptowanego rytu Szkockiego.

Alex Haley (1921/92), pisarz i biograf Malcolma X, był masonem 33 stopnia.

Thurgood Marshall (1908/93), pierwszy czarny członek amerykańskiego sądu najwyższego, był wspierany przez loże Prince Hall w Luizjanie. Komik Richard Pryor (1940-2005) wstąpił do loży w Peoria, Illinois, a aktor Ossie Davis i działacz (1917-2005), Paul Robeson (1898-1976) oraz bokser Sugar Ray Robinson (1921/89) byli aktywnymi członkami Prince Hall.

„Podobnie jak wszystkie loże masońskie, Prince Hall nie mają tendencji do poniżania klasy średniej”, mówi Cherry.

Wielu odwiedzających loże Prince Hall oraz jej bibliotekę i Muzeum w Londynie to lekarze, prawnicy i znawcy symboliki rytualnej, a także doświadczeni wojskowi.

Masoneria to byt wielopokoleniowy przekazywany z ojca na syna i z matki na córkę … To dobry sposob na tworzenie lojalnej, wspierającej się międzynarodowej sieci „.

Masoneria będąc instytucją sieciową, wchłonęła upolitycznionych Afroamerykanów. Tajemnicze założenia masonerii obejmują teksty gnostyckie, odniesienia do starożytnego Egiptu i alternatywnych interpretacji Biblii.

Prince Hall stała się forum, na którym wiedza przedchrześcijańska była swobodnie mieszana z czarnymi aspektami religijnymi , praktykami voodoo czy religią afrykańską do ,których mamy odwołania w dzisiejszej muzyce, polityce i sztuce.

Egiptologia: Sun Ra Połączył w swojej muzyce ideologię
Masońską z egiptologią. Sun Ra był fanatykiem czego dał przykład w swoim teledysku z 1974 roku. Dziś do tego wątpliwego dzieła nawiązuje m.in. Masonka i ofiara programu MK ultra Katy Perry.

Podczas Afro-GM w Gujanie historyk George James (Prince Hall Mason, profesor na Uniwersytecie w Arkansas) napisał w 1954 książkę: „Skradzione Prawo: filozofia grecka, filozofia egipska, skradziona wiedza”.

James wyraźnie wskazuje połączenie masonerii z egiptologią. Dla Jamesa, Egipt był „kolebką tajemnic i inspiracją wielu masońskich bractw”, grecki filozof Sokrates był „mistrzem masońskim” i „inicjatorem egipskich tajemnic”.

Sun Ra to Herman Sonny Blount urodzony w 1913 roku, Sun Ra wydaje się, że przez całe swoje życie promował poprzez muzykę masońską ideologię. Trudno powiedzieć czy był ślepą ofiarą czy propagatorem deprawacji .

Sun Ra regularnie koncertował w masońskiej świątyni w jego rodzinnym mieście Birmingham, (Alabama), i według jego biografa Jana Szweda – był regularnym gościem masońskiej biblioteki w Birmingham, było to jedno z niewielu miejsc w mieście, gdzie Afroamerykanie mieli nieograniczony dostęp do książek (sprytne : ogranicz aby zwerbować pseudo wolnością, kobiety uległy tej samej pseudo wolności i truciźnie. ) .

Rzeczywiście, strój sceniczny Sun Ra opierał się na masońskich płaszczach i fartuchach (jego ceremonialne szaty w 1974 pokazano w teledysku ,który został nakręcony w loży Prince Hall – Oakland, Kalifornia), natomiast pisarz Kodwo Eshun wskazuje ,iż jego obsesję były rytuały egipsko- masonońskie.

Sun Ra był członkiem braterskiej loży o nazwie Rycerze Pythiasa, to kolejna tajemnicza organizacja, którą spotykać, można w wewnętrznych kręgach loż.

Niektórzy wtajemniczeni twierdzą ,że członkiem Rycerzy Pythiasa był Louis Armstrong.

Dizzy Gillespie nie jest wymieniony jako członek loży Prince Hall, ale w swojej autobiografii mówi o swojej fascynacji masonerią i przynależności do loży masońskiej.

Wydaje się, że popularność loży Prince Hall jest dziś budowana za pomocą jej elitarności . Do loży należy Jay Z, Kanye West, Beyonce, Lil Kim ,a także podobno zmarli Michael Jackson i 2Pac.

Większość członków West Coast została wydana za wolnomularki.

„Masonem jest też gwiazda koszykówki Shaquille O’Neal , który jest wielkim mistrzem loży Prince Hall Grand Lodge w stanie Massachusetts.”

Shaq dołączył do swoich poprzedników George Washingtona i Oscar Wilde’a, Mozarta i Buzz Aldrina, Sugar Ray Robinsona i Don Kinga, Paul Robesona i Duke Ellingtona.

Kiedyś powiedziałem wam ,że odkryję przed wami wszystkie karty … Aby wydobyć z ciemności wszystkie zakamarki okultyzmu, manipulacji i zakłamania.
W najbliższych tygodniach będę starał się podważyć wszystkie dogmaty współczesnego świata i religii, ponieważ udało mi się otworzyć wszystkie (dzięwięć) drzwi domu sekretów.

Dydymus
Liga Świata

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s