Nigeria wprowadza biometryczne ID

Nigeria wprowadza biometryczne ID

Nigeria posiada obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych systemów tożsamości wydany przez rząd globalny. Oficjalnie mówi się o zbieraniu informacji biometrycznych w celu zapobiegania oszustwom i dlatego do dowodu biometrycznego przypisano kartę mastercard.

Karta Narodowy eID, który oficjalnie pokazał w weekend prezydent Goodluck Jonathan, jest oparta na amerykańskim prawie jazdy, i posiada zapisane nazwisko, wiek, i odciski palców zgromadzonymi w ramach procesu aplikacji.

(Nigeria robi także skanowanie tęczówki.) eiD służy jako główna karta tożsamości systemu weryfikacji usług rządowych i międzynarodowych biur podróży dla wszystkich powyżej 16 roku życia.

Ciekawym połączeniem było połączenie dowodu biometrycznego z kartą mastercard, zrobiono tak ponieważ tylko 30% populacji Nigeri posiadało konto bankowe. Dzięki jednemu ruchowi zniewolono naród społecznie i finansowo sprzedając dane biometryczne jednej z największych korporacji finansowych na świecie …

id nigeria

Z dokumentów ,które udało nam się zdobyć, podobny proces planowany jest także w Polsce pomiędzy 2018-2022 rokiem.

Z kolei Google weszło w partnerstwo z rządem Kenii ,zespół operacyjny masońskiej korporacji gromadzi informacje w ramach elektronicznego systemu transportu publicznego.

Plan taki, zakłada wymagalność od wszystkich obywateli kart bio iD do roku 2019.

Nigeryjczycy muszą posiadać karty, aby być wiarygodnymi i aby głosować. Przy czym sama wiarygodność głosowania jest procesem wyboru kontrolowanego … A elektroniczne systemy zarządzania głosami ,można dowolnie przekierowywać!

Liga Świata

Reklamy