10 groszy za kilogram jabłek. Sadownicy płaczą i sprzedają !!!

10 groszy za kilogram jabłek. Sadownicy płaczą i sprzedają !!!
Spekulacja i manipulacja siłą powoli przejmowanego rynku !

A co tu chodzi ?

„100 ton jabłek to pięć pełnych tirów. I jedna piąta całorocznej produkcji pana Władysława. By je zebrać, musiał nająć 10 osób. Prawie cały dzień transportował je do punktu skupu. Ile dostał? 15 tys. zł. I tak miał szczęście. Wczoraj cena spadła do 10 groszy za kilogram jabłek przemysłowych. Osiem razy poniżej kosztów produkcji szacowanych na co najmniej 85 groszy.”

„- Nawet gdyby płacili jeszcze mniej, sadownicy i tak woziliby im jabłka. Boją się, że zakłady przetwórcze zatkają się ich nadmiarem i wstrzymają skup. Jest panika na rynku – mówi Emil Wrotek ze wsi Dobiesz k…”

Tą panike tworzy państwo, spekulant na podstawie długofalowych planów strategicznych dotyczących przejęcia polskiego rolnictwa.

Niedługo narzucone zostaną wam reguły EU i Monsanto (lobbing PiS-u ,Lewiatana i Monsanto) ,skup będzie możliwy tylko jeśli wasze produktu spełniać będą role podmiotu który narzuci wam uprawę i hodowle GMO !!! Ustawodastwo i Monsanto będą sprawowały kontrolę nad waszymi polami i sadami … Już dziś większość gatunków jabłek i owoców to „drzewo” bez smaku i zapachu.

Ludzie zacznijcie do diaska myśleć !!! Po co komu pośrednicy , hurtownicy i inne formy spekulacji !

Pomyślcie, dlaczego nie pójść do ludzi na rynkach, dlaczego nie zmonopolizować straganów , dlaczego nie jeździć do ludzi, dlaczego nie stworzyć małych regionalnych przetwórni , dlaczego nie zawalczyć z marketami i skupami, sprzedając po 89 groszy za kilogram.

Dlaczego nie stworzyć sklepów internetowych oferujących naturalne gatunki jabłek, owoców i przetworów …

Niszczycie markety handlujące jabłkami sprzed roku i spekulantów sprzedających wasze jabłka na zachód po 40-80 groszy …

Ludzie czy wy naprawdę musi ulegac każdej presji, manipulacji i każdemu terrorowi , czy wygoda rzuciła sie wam na nagi i na głowę !!!

Dlaczego sprzedajecie poniżej kosztów produkcji i własnej pracy ?! To jest niewolnictwo i dziesięcina ,od której i tak przyjdzie wam jeszcze zapłacić podatek państwu !

Za spekulacją , embargami, kryzysami i innymi wyssanymi z płaca pomysłami i tematami zastępczymi zawsze stoi państwo, hierarchia i ich rodziny oraz międzynarodowe układy !!!

Tak trudno to pojąć !? Spekulant bez towaru jest martwy ! Bez spekulanta i pośrednika ceny normalizują swoj pułap ,a klient kupuje i wybiera świeży towar ( obecnie markety aby obniżyć marże zakupu sprzedają jabłka zeszłoroczne przechowywane w chłodniach) !

Nie można ulegać manipulacji i terrorowi ,nigdy nie bierze się tego co dają ,ale to co się należy !

Spekulantów i lichwiarzy wywieszano na drzewach, dziś tworzy się mit ich użyteczności w walce z wyssanym z palca kryzysem i spadkiem rentowności firm, rentowność spada tylko wtedy gdy rząd pragnie zmienić właściciela danej firmy lub doprowadzić do ruiny całą strukturę rynku danej branży.

Jeszcze długo mam wam tłumaczyć role hierarchii w zwalczaniu dobrobytu, zysku i dobra społecznego ! Wystarczy jedno wielkie cięcie aby wirus władzy przestał dręczyć wasze dusze i kieszenie !

Dydymus
Liga Świata

P.s. Co ,o tym mówią Protokoły Mędrców Syjonu :

„WOJNA EKONOMICZNA, JAKO PODSTAWA PRZEWAGI

Jest rzeczą dla nas niezbędną, by wojny nie przynosiły korzyści terytorialnych, bowiem przyniosłoby to wojnę na grunt ekonomiczny, a w tej dziedzinie narody w pomocy naszej dostrzegają potęgę naszej przewagi, taki zaś stan rzeczy odda obydwie strony do dyspozycji naszej agentury międzynarodowej posiadającej miliony oczu, dla których żadne granice nie istnieją. Wówczas nasze prawa międzynarodowe zniweczą właściwe prawa narodowe i będą rządziły narodami w ten sam sposób, w jaki prawo cywilne zarządza stosunkami wzajemnymi poddanych danego państwa.”

Reklamy