CIA zabija 6 naukowców, którzy chcieli opublikować badania na temat wirusa Eboli.

CIA zabija 6 naukowców, którzy chcieli opublikować badania na temat wirusa Eboli.

Magazyn Naukowy AAAS opublikował ciekawy artykuł, w którym opisuje śmierć 6 specjalistów pracujących nad wirusem Ebola, którzy zginęli na krótko przed opublikowaniem szczegółowego raportu na temat jego pochodzenia.

ba1

Pięciu zabitych to naukowcy i doświadczeni członkowie zarządu szpitala Hospital (KGH) Kenema znajdującego się w Sierra Leone, miejsce to jest znane jako zródło wybuchu wirusa Ebola.

Wśród sześciu zabitych był Sheik Humarr Khan, znany wirusolog, który był dyrektorem krajowego programu zwalczania gorączki Lassa, która jest rodzajem ostrej choroby krwotocznej z objawami podobnymi do Ebola.

Poza tym Khan pracował również dla Afrykańskiego Centrum w dziedzinie genomiki Chorób Zakaźnych (ACEGID) w Nigerii.

ba3

Drugą ofiarą jest Mbalu Fonnie, pielęgniarka z ponad 30-letnim doświadczeniem w leczeniu gorączki Lassa.

Kolejna osoba to Alex Moigboi pielęgniarka z ponad 10 letnim doświadczeniem opieki nad pacjentami chorymi na Ebole.

Kolejnymi ofiarami była Alice Kovoma pielęgniarki oraz Mohamed Fullah, laborant, który pomagał w badaniach.

ba2

Sidiki Saffa, osoba numer 6 to laborant zbierający próbki krwi i przetwarzający dane ofiar. Zmarł wkrótce po udarze mózgu.

Jak widać sprawa jest dziwna, bo to jest dosłownie niemożliwe aby 6 osób pracujących nad Ebolą umarło w tym samym czasie z „przyczyn naturalnych” mając kontakt z krwią osób chorych.

ba4

Wszystko to zaledwie kilka dni przed opublikowaniem wyników badań naukowych na temat powstania i rozprzestrzeniania się wirusa Ebola w prestiżowym czasopiśmie naukowym.

ba6

Czy to możliwe, że ci ludzie odkryli coś ważnego o Eboli; coś, co mogło zagrozić rozprzestrzenianiu wirusa lub jego amerykańskim twórcom !?

Liga Świata

Reklamy