Ataki na GPW – Oświadczenie Ligi Świata.

Ataki na GPW

Oświadczenie Ligi Świata.
Po przeprowadzeniu analizy działań na serwerach GPW , oświadczamy: Komunikaty prasowe o formie przeprowadzeniu ataku na giełdę papierów wartościowych są niezgodne z prawdą, wszystkie informacje podane przez media są formą dezinformacji zagrażającej bezpieczeństwu kraju !

Atak na serwery GPW został przeprowadzony z centrum przeciwdziałania cyber przestępczości , za atakami stoją polskie spec służby ,a atak ma być formą tworzenia zagrożenia i cyber zagrożenia ze strony nieistniejącego państwa islamskiego – ISIS.

ISIS powołane do życia przez CIA ma wpłynąć na postrzeganie państw islamskich na terenie całego świata, wyssane z palca niebezpieczeństwo koordynowane jest przez Polską komórkę CIA wspomaganą przez sztab anty kryzysowy.

Polacy nie dajcie się oszukiwać ! Dane polskich inwestorów są w rękach CIA oraz graczy zarządzajacych spec służbami ! Inwestorzy mogą spodziewać się dziwnych propozycji ,szantaży i wymuszeń ze strony polityków i agentów ,pragnących inwestować w przejmowane spółki i firmy !

Opublikowane w sieci próbki haseł, danych i loginów nie dotyczą czołowych graczy GPW.

Liga Świata

Tak brzmi fałszywy komunikat GPW stworzony przez spec służby na potrzeby prasy i mediów !

„Grupa hakerów zaatakowała Giełdę Papierów Wartościowych i choć rzecznik GPW zapewnia, że atak nie zagraża funkcjonowaniu giełdy, to już wiadomo, że wykradzione zostały dane osobowe, hasła i adresy IP osób związanych z GPW.

Okazuje się, że w internecie opublikowany został plik z wykradzionymi z GPW danymi: hasłami, adresami IP i danymi osobowymi osób związanych z funkcjonowaniem giełdy. Ponadto, w internecie umieszczono również komunikat sugerujący, że za atakiem na GPW stali islamscy terroryści.

– Dzisiaj zhakowaliśmy Giełdę Papierów Wartościowych. To dopiero początek naszej walki przeciwko tym, którzy bombardują naszą ojczyznę! Ciąg dalszy nastąpi. Allahu Akbar! (…) Są nas setki tysięcy, a nasza walka dopiero się rozpoczyna. Wszystkie rządy, które dołączyły do nalotów bombowych na Państwo Islamskie teraz są naszym celem. Europo, twoje spokojne życie właśnie się skończyło. Wzywaliście do wojny, teraz ona nadchodzi – czytamy w komunikacie umieszczonym rzekomo przez hakerów w internecie.

– Udostępnione w internecie dane sprawiają wrażenie prawdziwych, a przynajmniej część z nich ściśle odpowiada adresacji GPW i przedstawia wiarygodny schemat ataku (…) Dodatkowo kilku z czytelników rozpoznało swoje loginy i hasła w wykradzionych bazach, choć przyznało, że dane te dotyczą starszej wersji systemu. Na podstawie udostępnionych informacji ciężko jest oszacować dokładną datę włamania do GPW i czas, jaki w jej sieci spędzili włamywacze. Ale po ilości opublikowanych danych można podejrzewać, że nie były to minuty, a dni…

Informację o ataku hakerów potwierdzają również władze Giełdy Papierów Wartościowych. Użytkownicy symulatora giełdowego GPW Trader otrzymali nawet komunikat informujący o włamaniu:

„Uprzejmie informujemy, że z przyczyn niezależnych od Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. mogło dojść do pozyskania przez podmioty nieuprawnione Państwa archiwalnych danych używanych przy logowaniu do symulatora giełdowego GPW Trader. Bardzo przepraszamy za zaistniałą sytuację i jeśli używali Państwo tych samych haseł w innych serwisach internetowych rekomendujemy ich zmianę” – napisano w komunikacie.”

Reklamy