Tajny projekt Wybrzeże – stworzenie broni biologicznej (Ebola i MASBURG)

Tajny projekt Wybrzeże – stworzenie broni biologicznej (Ebola i MASBURG) w Afryce Południowej w 1980 roku.

W 1980 roku, dr Wouter Basson (pl.m.wikipedia.org/wiki/Wouter_Basson ) przylatujący do RPA (pod rządami apartheidu) uruchomił projekt o nazwie „Projekt Wybrzeże”. Projekt Wybrzeże miał za zadanie stworzenie tajnych broni biologicznej na użytek US Army.

Celem projektu było opracowanie czynników biologicznych i chemicznych, które zabijają lub sterylizują czarną ludności i zabijają wrogów politycznych.

Spośród dostępnych środków wybrano wirusy Marburg i Ebola na podstawie, których opracowano broń biologiczną.

Basson w obawie o swoje życie wyznał przed sądem najwyższym RPA w Pretorii co następuje : „czynnik lokalny CIA w Pretorii zagroża mojemu życiu, próbowano zabić mnie na chodniku przed amerykańską ambasadą na Schoeman Street.”

Zgodnie z artykułem w czasopiśmie New Yorker opublikowanym w 2001 roku, amerykańska ambasada w Pretorii była „strasznie zaniepokojony”, że Basson ujawnił głębokie powiązania między projektem wybrzeże ,a Stanami Zjednoczonymi.

W 2013 roku, Basson został uznany winnym „nieprofesjonalnych zachowań” przez Radę Zdrowia Republiki Południowej Afryki.

Ekspert od broni biologicznej Jeanne Guillemin pisze w swojej książce: „Od programu wybrzeże sponsorowanego przez państwo amerykańskie rozpoczą się współczesnej bioterroryzm. Latami przełomowymi dla projektu były lata 1982/87, kiedy to opracowano szereg czynników biologicznych ( takich jak wąglik, cholera i Marburg oraz wirus Eboli czy toksynę botulinową) … ”

Program broni biologicznej we współpracy z Bassonem oficjalnie zakończyła się w 1994 roku, ale nie ma niezależnych danych potwierdzających zniszczenie patogenów.

Zniszczeniem patogenów miał zając się doktora Basson. Według Wall Street Journal, „integralność procesu spoczywał wyłącznie na uczciwości dr Basson.”

Basson twierdzi, że miał kontakt z zachodnimi agencjami wywiadowczymi, które dostarczyły „ideologicznego wsparcia” dla projektu Wybrzeże .

Czym było to ideologiczne wsparcie ? Basson stwierdził w wywiadzie ,że wąglik był testowany w realnych warunkach wojennych. W tej sprawie spotkał się kilka razy z dr Davidem Kellym, słynnym inspektorem ONZ Iraku.

Kelly był najlepszym specjalistom od broni biologicznej w Wielkiej Brytanii. Został znaleziony martwy w pobliżu swego domu w Oxfordshire w 2003 roku.

Chociaż oficjalna historia twierdzi, że popełnił samobójstwo, lekarze wątpią w tą historię.

W 2007 roku Mail Online w artykule stwierdził , że tydzień przed śmiercią, dr Kelly był przesłuchiwany przez MI5 i wypytywany o powiązania z dr Bassonem.

pw6

Dr Timothy Stamps (en.m.wikipedia.org/wiki/Timothy_Stamps ), minister zdrowia Zimbabwe , podejrzewa, że ​​jego kraj był atakowany biologicznej w czasie, kiedy Basson trafił do Zimbabwe ze swoimi laboratoriami.

Minister powiedział PBS Frontline w 1998 roku, że „dowody są bardzo jasne, nie były to zjawiska naturalne (choroby). Lecz były spowodowane bezpośrednim aktem zaszczepienia naszych rodaków.”

pw1

Chodzi tu konkretnie o wirusa Ebola i Marburg. Kraje Afryki były wykorzystywane jako poligon doświadczalny dla wirusa Ebola.

„Mówię o wągliku i cholerze, ale także o kilku wirusach, które nie są endemiczne. W Zimbabwe testowano wszystkie typy wirusa Ebola. Wirus Marburg był wykorzystywany podczas działań wojennych … Ebola była testowana na linii rzeki Zambezi, i był to eksperyment, który miał sprawdzić, czy nowy wirus ,może być stosowany bezpośrednio do zakażania ludzi . „

pw2

Ghana Times poinformował na początku września, po ostatnim wybuchu Eboli, o połączeniu sprawy zamachu na Bassona z badaniami nad bronią biologiczną.

Artykuł wskazuje, że „… są na świecie dwa rodzaje naukowców : ci, którzy są zaniepokojeni cierpieniem i śmiercią i będą oni wstanie poświęcić własne życie, aby spróbować leczyć śmiertelne choroby, i tych, którzy będą korzystać z naukowych zdolność do zabijania ludzi na zlecenie zamówień rządowych … „

pw3

W rzeczywistości, te pomysły nie są nowe. Platon ( jeden z mistrzów idei nwo ) pisał ponad 2000 lat temu, że elita rządząca powinna kierować społeczeństwem, „… którego celem będzie zachowanie średniej populacji.”

Ponadto stwierdził: „Istnieje wiele innych rzeczy, które trzeba rozważyć, w celu kreacji społeczeństwa są to skutki wojen i chorób, i innych podobnych zagadnień, aby zapobiec w państwie zbyt dużej lub zbyt małej populacji .”

pw4

Jak ujawnił, laureata nagrody Nobla, mikrobiolog australijski uczony Sir Macfarlane Burnet (en.m.wikipedia.org/wiki/Frank_Macfarlane_Burnet ) :

„Potajemnie zostałem poproszony przez rząd Australii w 1947 roku do opracowania broni biologicznej do użycia przeciwko „ponad normatywnemu zaludnieniu krajów Azji Południowo-Wschodniej.”

pw5

W 1947 roku na spotkaniu komisji rozwoju, grupa zaleca: „możliwość ataku na dostawy żywności z Azji Południowo-Wschodniej i Indonezji z wykorzystaniem środków Broni Biologicznej …”

Ta informacja daje nam ciekawy sposób spojrzenia na ostatnie epidemie Eboli. To zjawisko to sposób na ogólnoświatową redukcję przyrostu naturalnego.

Liga Świata

Reklamy