Urządzenia do wykrywania GMO oraz toksycznej żywności.

Urządzenia do wykrywania GMO oraz toksycznej żywności.

Niezbędnik prawdy dla każdego świadomego konsumenta w czasach powszechnego ludobójstwa spożywczego i farmaceutycznego !

Każdy człowiek na tej planecie żyjący w mieście lub na wsi zagrożony jest co najmniej 700 rodzajami zanieczyszczeń , które mogą zostać wchłonięte przez jego organizm.

Są to pestycydy, benzeny , parabeny, ksyleny i wiele innych rakotwórczych substancji chemicznych .

Codzienni hesteśmy bombardowani astronomicznymi ilościami toksyn, chemii oraz produktami GMO , wszystko to jest dziełem terrorystów chemicznych oraz przemysłu spożywczego i farmaceutycznego.

Co więcej, wiele z tych produktów wpływa na naszą płodność i sprawność fizyczno – umysłową.

Nadszedł czas, aby ludzie wiedzieli dokładnie, co wkładają do swojego garnka, co kupują i co otrzymują od lekarzy i farmaceutów.

Naukowcy z uniwersytetu z Illinois opracowali urządzenie i aplikacje na smartphone’a, która korzysta z wbudowanego aparatu w telefonie, jak i mocy obliczeniowej czujników biologicznych urządzenia do wykrywania toksyn, białek, wirusów, bakterii i innych cząsteczek.

Lider zespołu Brian Cunningham, profesor inżynierii elektrycznej i komputerowej oraz bioinżynierii na uniwersytecie w Illinois powiedział :

„Smartfony mają obecnie ogromny wpływ na nasze społeczeństwo. – Sposób, w jaki otrzymujemy nasze informacje, w jaki sposób komunikujemy się i mają naprawdę potężne możliwości obliczeniowe … Które mogą pomóc nie tylko w kontrolowaniu naszych schorzeń ale mogą również wykryć patogeny, odpowiedzialne za choroby lub markery DNA, są to rzeczy, które obecnie mogą być badane wyłącznie w dużych laboratoriach diagnostycznych przy nakładach wielkich kosztów i dużych ilościach krwi. ”

„Współczesne badania biologiczne i rozszerzenia możliwości urządzeń laboratoryjnych są dziś zależne od małych chipów komputerowych wykrywających informacji biologiczne w sekwencji DNA”, powiedział ekspert dr Marek Banaszewski biotechnolog.

„Algorytm bioinformatyczny pomoże w identyfikacji transgenów, promotorów i innych elementów funkcjonalnych DNA, co pozwoli na wykrywanie organizmów genetycznie modyfikowanych w czasie rzeczywistym, bez transportu do laboratorium żywności.”

Urządzenie utworzone przez personel Cunningham zawiera szereg elementów optycznych – soczewki i filtry – występujące w urządzeniach w znacznie większych, droższych stacjonarnych laboratoriach.

Urządzenie poprzez sieć komórkową ma dostęp do bazy danych patogenów i innych szkodliwych dla zdrowia elementów .

W sercu biosensora jest kryształ fotoniczny. Kryształ fotoniczny, który odbija tylko falę światła, zaś reszta widma przechodzi przez filtry. Gdy do urządzenia trafi coś biologicznego , kryształ fotoniczny – rozpoznaje białka, DNA, komórki …

Badanie trwa kilka minut. Oprogramowanie przeprowadza użytkownika przez proces krok po kroku.

Urządzenie kosztuje tylko około 200 dolarów, komponenty optyczne, zastosowane w urządzeniu są dokładnie takie same jak w kosztującym 50000 dolarów spektrofotometrze laboratoryjnym.

Teraz urządzenie jest nie tylko przenośny, ale również przydatne do pracy w terenie, w krajach rozwijających się.

W artykule opublikowanym w czasopiśmie Lab , zespół pokazał wykrywanie białka w układzie odpornościowym, a urządzenie może być przygotowane do badania każdego rodzaju cząsteczki biologicznej .

System kompatybilny jest z urządzeniami pracującymi pod kontrolą iOS i Androida.

Masowa produkcja urządzenia wystartuje w przyszłym roku.
Ponadto zespół pracuje nad biodetekcją wykrywania toksyn w kukurydzy i soi oraz patogenów w żywności i wodzie.

Naukowcy z Instytutu Fraunhofera EMFT w Ratyzbonie również zaprojektowali pomysłowe rozwiązanie do wykrywania toksyn – rękawiczki, które rozpoznają substancje toksyczne obecne w otaczającym nas powietrzu.

Zewnętrzna część rękawic wyposażona jest w czujniki, a zmiana koloru materiału wskazuje na obecność substancji toksycznych.

Zmiana koloru – od bezbarwnego (powietrze bez toksyn) do niebieskiego (toksyczne substancje).

Naukowcy stworzyli również model rękawic dla przemysłu spożywczego.
Inne urządzenia przenośne są obecnie w fazie rozwojum.in. detektory chemiluminescencji, działające w oparciu o reakcje katalizowane przez enzymy, które emitują światło.

Urządzenia do wykrywania kwasów nukleinowych związanych z DNA biotyną stanowi podstawę do detekcji chemiluminescencji.

Nieradioaktywne wykrywanie DNA będzie w stanie łatwo zidentyfikować pojedyncze kopie genów w transgenicznych roślinach, co czyni je zdolnym do wykrywania organizmów zmodyfikowanych genetycznie.

Liga Świata

Reklamy