Pokonać Facebooka, NSA i GCHQ

Pokonać Facebooka, NSA i GCHQ

Alec Muffet, inżynier oprogramowania w zakresie bezpieczeństwa infrastruktury na Facebooku, ogłosił, że „użytkownicy Internetu, którzy korzystają z przeglądarki Tor mogą chronić swoją anonimowość poprzez wejście na stronę przez specjalny adres .onion. Facebookcorewwwi.onion”

facebook tor

Ten adres URL jest wyposażony w certyfikat SSL i „sprawdza pierwszą stronę Facebooka za pomocą certyfikacji. Cyfrowy certyfikat, zapewnia, że odbiorcą informacji jest ,tylko ten kto się loguje przez swój login i hasło, uruchomia to Tor-ową ekskluzywną wersję uwierzytelnienia połączonego z danym adresem URL. ”

W sierpniu informacje te podał : Andrew Lewman, który jest „odpowiedzialny za wszystkie projekty dla TORA ” oraz jest członkiem „zespołu programistów”, którzy stworzyli ten nowy sposób zapobiegania śledzenia użytkownika w internecie ,informacje te potwierdził agent wywiadu brytyjskich mediów (GCHQ) i Rządowej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Przypomnieć należy ,że wojna NSA z TOR-em trwa od początku tego roku.

Lewman powiedział kolegom o słabych stronach zabezpieczeń GCHQ i NSA, które wzmocniły anonimową przeglądarkę Tora.
Lewman ujawnił, że, agenci wywiadu ciągle szukają błędów i innych problemów związanych z możliwością ponownego przejęcia systemu.

digital freedom

NSA : Musimy myśleć o ludziach, którzy będą w stanie to zrobić i mieć na tyle duże doświadczenie i odpowiednią ilość czasu, aby czytać kod źródłowy Tora wyszukując w nim subtelnych błędów pozwalających na przejęcie wyszukiwarki… ”

Lewman zasugerował ,że jeśli chcemy lepiej chronić swoje dane musimy takie strony jak Facebook lub Google przeglądać za pomocą specjalnych certyfikowanych stron dostosowanych do TOR-a.

„Facebook nie pozwalał do tej pory na tego typu praktyki, mogli to robić tylko agencji CIA i NSA.”

Powiedział to Sandvik Ruma, były programista Tor-a pracujący na Facebooku.

Lewman powiedział: „Jeśli Google, Facebook, Twitter, VKontakte lub QQ lub inna wielka firma kiedyś zmądrzeje i będzie naprawdę dbała o bezpieczeństwo i prywatność swoich użytkowników to spojrzy na możliwości TOR-a …”

tesla1

Aleksandra Volynkin w 2014 roku na konferencji Black Hat (BHC) zostal poinformowany o odwołaniu jego prezentacji ze względu na problemy prawne krążące wokół materiałów użytych do jego badań, chodziło o zabezpieczenia Facebooka i Google. ”

Prawda była taka, że ​​Volynkin, (naukowiec w Carnegie Mellon University (CMU) i Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego (FEMA)), członek zespołu reagowania na wypadek awarii (CERT) miał pojawić się na konferencji w celu omówienia The Onion Router (Tor), w prezentacji pt: „Nie musisz być z NSA aby złamać zabezpieczenia Tora: Użytkownicy w budżecie służb specjalnych”.

Wystąpienie to zostało ocenzurowane i informacje o wynikach badań Volynkin zostały zatrzymane przez CERT.

Co ciekawe, Tor został zaprojektowany, wdrożony jako projekt routingu w Naval Research Laboratory w USA.

Projekt był początkowo rozwijany z udziałem US Navy w zamyśle użycia go do ochrony łączności rządowej.

Dziś jest używany na co dzień do różnych celów przez cywili, wojskowych, dziennikarzy, działaczy na rzecz egzekwowania prawa…

TOR jest w stanie utrzymać swoją reputację bezpieczeństwa i prywatności, ponieważ „jest siecią wirtualnych tuneli, które pozwalają użytkownikom na zwiększenie prywatności i bezpieczeństwa w Internecie. TOR pozwala także twórcom oprogramowania na tworzenie bezpiecznych narzędzi komunikacyjnych. ”

TOR jest wykorzystywany do: zachowania prywatności osobom odwiedzającym dane witryny,
pozwala na połączenie z zablokowaną na danym terenie witryną, pozwala publikować w Internecie bez ujawniania lokalizacji, na anonimowość podczas „komunikacji”, zapewnia anonimowość dziennikarzom ,informatorom, dysydentom,
ułatwia kontakt organizacjom pozarządowym (NGO)…

Ucichła eksploracja danych przez Naval Intelligence. System ten pozwalał na prowadzenie nadzoru w Internecie. Spowodowane jest to nowymi formami zabezpieczeń TORa i oprogramowania współzależnego…

Tor wyjaśnia: „Aktualne trendy w prawie, polityce i technologii zagrażają prywatności i anonimowości jak nigdy przedtem, uniemożliwia to swobodne wygłaszanie tych tendencji również w Internecie ,ponieważ twierdzi się ,że to zagraża bezpieczeństwu narodowemu i infrastrukturze rządowej. Komunikacja pomiędzy jednostkami, organizacjami, firmami i rządami jest bardziej podatna na analizę. Więc każdy nowy użytkownik i serwer wnosi zróżnicowanie i skuteczność Tora co prowadzi do powrotu bezpieczeństwa i prywatności Twoich danych i wypowiedzi „.

Liga Świata

P.s. W promocji płyta Digital Freedom wraz z Płytą Tesla : akta FBI , lub płytą Hitler – akta FBI. Cena z przesyłką 42 złote (Europa) , zamówienia : ligaswiata@gmail.com

Reklamy