Urzędnicza sitwa Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości cz.1

Urzędnicza sitwa Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości cz.1

Zorganizowane grupy przestępcze ,żerujące na strukturach państwa.

Osoby te muszą być napiętnowane, pozbawione majątków i wysiedlone poza obszar RP.

Politycy PO, PiS, ich krewni, znajomi i koledzy, którzy otrzymali posady w państwowych spółkach. Do ich kieszeni trafiło prawie 420 mln z samych wynagrodzeń :

1. Franciszek Adamczyk – szef rady nadzorczej Bumaru, członek rady nadzorczej KGHM, były senator PO i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada.
2. Justyna Adamek – główny specjalista w MJWPU radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe.
3. Piotr Adamski – dyrektor MJWPU
szef ZP PO w Szydłowcu.
4. Alina Ambroziak – dyrektor Bursy Regionalnej w Ostrołęce
kandydatka PO w wyborach samorządowych.
5. Marcin Andrukowicz – członek zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna członek PO.
6. Robert Apiecionek – członek rady nadzorczej Jeleniogórskiej Przędzalni Czesankowej Anilux członek ZP PO we Wrocławiu.
7. Łukasz Augustyniak – starszy referent w MJWPU członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
8. Krzysztof Babisz – Lubelski Kurator Oświaty wiceszef sejmiku lubelskiego z PO.
9. Bartłomiej Babuśka – prezes FOB Fabios i Małopolskiego Centrum Biotechniki, członek RN sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa.
członek ZP PO w Tarnowie, radny gminy Tarnów.
10. Marek Babuśka – członek zarządu Wojskowego TBS Kwatera
syn Bartłomieja Babuśki, działacza PO.
11. Tadeusz Baca – członek rady nadzorczej Remy kandydat PO w wyborach samorządowych.
12. Maciej Bałtowski – wiceszef rady nadzorczej PGE były szef, dziś wiceszef koła akademickiego PO w Lublinie.
13. Robert Banasiak – członek zarządu Telefonii Dialog i członek rady nadzorczej Avista Media (obie: grupa KGHM), były bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO.
14. Zbigniew Banaszkiewicz
– wiceprezes i p.o. prezesa ARiMR, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim udziałem skarbu państwa szef ZP PO w Radomiu i członek zarządu regionu mazowieckiego PO.
15. Marcin Barański – członek rady nadzorczej Pocztowy TUW
szef gabinetu politycznego byłego ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka z PO, były rzecznik łódzkiej PO.
16. Adam Bartosik – prezes Stadniny Koni Walewice, pełnomocnik prezesa ANR ,szef koła PO w Lesznie
17. Kazimierz Bąkowicz – prezes Elbisu z grupy PGE kandydat PO w wyborach samorządowych.
18. Wanda Bednaruk – kierownik jednostki ANR w Strzelcach Krajeńskich, biuro terenowe w Międzyrzeczu ,kandydatka PO w wyborach samorządowych.
19. Zbigniew Belowski – dyrektor i wicedyrektor Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, były wiceszef rady powiatu radomskiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
20. Grzegorz Bień – świętokrzyski wicekurator oświaty były dyrektor biura posłanki PO Marzeny Okły-Drewnowicz, szefowej świętokrzyskiej PO.
21. Stanisław Biłda – prezes PKS Suwałki wiceszef ZP PO w Suwałkach.
22. Stanisław Bisztyga – wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego były radny województwa małopolskiego i senator PO.
23. Michał Bitner – członek zarządu i doradca zarządu w Mazowieckim Regionalnym Funduszu Pożyczkowym warszawski radny PO.
24. Marek Błaszkiewicz – prezes PKS Brodnica, PKS Włocławek i Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego radny powiatu rypińskiego, wiceszef kujawsko-pomorskiego ZW PO.
25. Roman Błocki – starszy inspektor w MJWPU członek PO.
26. Michał Bobowiec – wiceprezes Energii Pro (dziś Tauron Dystrybucja), członek rady nadzorczej Wirbetu
radny PO w sejmiku dolnośląskim, członek rady powiatu PO we Wrocławiu.
27. Marek Bochenek – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów
członek rady powiatu tarnowskiego z PO.
28. Maciej Bogucki – zastępca dyrektora biura zarządu w Krajowej Spółce Cukrowej, członek rad nadzorczych spółek z grup Bumar-Waryński i PGNiG ,były radny PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada.
29. Łukasz Bogudał – informatyk w MJWPU członek PO.
30. Przemysław Boleski – członek zarządu Stada Ogierów Starogard Gdański kandydat PO w wyborach samorządowych.
31. Piotr Borawski – specjalista ds. prawnych w Naftoporcie gdański radny PO i członek ZP PO w Gdańsku, były narzeczony córki Ewy Kopacz, marszałek Sejmu z PO.
32. Jerzy Borcz – zastępca dyrektora oddziału ANR w Rzeszowie
radny sejmiku podkarpackiego z PO, kandydat PO w wyborach parlamentarnych i europejskich.
33. Maciej Borysewicz – koordynator w WORD w Łomży szef rady miasta Łomży z PO, do niedawna szef PO w tym mieście.
34. Romuald Bosakowski – zastępca dyrektora i dyrektor oddziału PKP Dworce Kolejowe, członek zarządu PKP, członek RN PKP LHS
członek zarządu koła PO Łódź-Śródmieście, członek łódzkiej komisji rewizyjnej PO.
35. Józef Bryk – Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach, szef ZP PO w Staszowie, radny tego miasta.
36. Dawid Brzozowski – od marca 2008 r. wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie, członek PO.
37. Bogdan Buczyński – kierownik wydziału i główny specjalista w MJWPU, członek PO.
38. Mirosław Bukiewicz – główny specjalista lubuskiego oddziału ANR
mąż Bożenny Bukiewicz, poseł PO, szefowej lubuskiego ZW PO.
39. Edyta Buras-Gierada – pracownik Muzeum Wsi Kieleckiej ,żona posła PO Artura Gierady.
40. Piotr Cap – członek rady nadzorczej Gospodarstwa Rybackiego w Starzawie kandydat PO w wyborach samorządowych.
41. Piotr Chajderowski – prezes spółki Nowy Przewoźnik z grupy LOT
były współwłaściciel spółki, którą założył Sławomir Nowak, minister transportu z PO.
42. Jarosław Charłampowicz
– prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, członek rady nadzorczej Inwest-FS, poseł PO, sekretarz dolnośląskiego ZW PO, wieloletni asystent Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO.
43. Lechosław Chruścielewski –
członek rad nadzorczych Stadniny Koni Strzegom i Dolnośląskiego Centrum Rehabilitacji wiceszef ZP PO w Świdnicy.
44. Jacek Chrzanowski – prezes WFOŚiGW w Szczecinie
członek PO, były wiceburmistrz Szczecinka.
45. Krzysztof Chwiałkowski – prezes Megamed, wiceprezes EKS Skra Bełchatów ,skarbnik ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych.
46. Robert Ciborowski – członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Białystok i PKS Białystok ,publicznie popierał i był w komitetach honorowych kandydatów PO na prezydentów miast czy europosłów.
47. Mariusz Cichocki – dyrektor rejonu sprzedaży energii w PGE Zamojska Korporacja Energetyczna, kierownik działu w PGE Obrót, oddział w Zamościu, członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych.
48. Anna Cichoń – starszy inspektor w MJWPU, członek PO
49. Krzysztof Cichoń – członek rad nadzorczych PGE Energia i PTU Etra
wiceszef ZP PO w Puławach, radny PO tego miasta.
50. Paweł Cichosz – członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość i PPH Ekto, były członek zarządu koła PO Lublin Śródmieście.
51. Leszek Cieślik – prezes PKS Suwałki, były poseł PO.
52. Cezary Cieślukowski – członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach
radny PO sejmiku podlaskiego, członek zarządu województwa podlaskiego.
53. Piotr Cymbała – członek rad nadzorczych CSiR Energetyk (grupa PGE) i Grupy PHN ,członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych.
54. Tomasz Cyran – członek rad nadzorczych Ruchu i ARP
kandydat PO w wyborach do Sejmu.
55. Andrzej Czajka – prezes Zakładów Tworzyw Sztucznych Gamrat
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
56. Patryk Czarniecki – podinspektor w MJWPU ,członek PO.
57. Michał Czaykowski – członek rady nadzorczej Lottomerkury (grupa Totalizatora Sportowego) ,warszawski radny PO, członek gabinetów politycznych byłego ministra sportu Adama Giersza i ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego.
58. Andrzej Czechowski -kierownik BP ARiMR w Łomży szef jednego z kół PO w Łomży, kandydat PO w wyborach samorządowych.
59. Mirosław Czekaj – członek RN PKO BP? skarbnik Warszawy za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz, wiceszefowej PO.
60. Paweł Czekalski -członek rad nadzorczych Agencji Rozwoju Mazowsza i PL.2012 ,radny PO sejmiku mazowieckiego.
61. Jakub Czerwiński – członek zarządu Kopalni Soli Wieliczka Trasa Turystyczna, członek rady nadzorczej Krakowski Park Technologiczny
członek PO.
62. Jan Czubała – członek rady nadzorczej ZSM PZL-ZSM ,członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
63. Henryk Ćwikliński – członek rady nadzorczej Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, kandydat PO w wyborach do Senatu, członek rady powiatowej PO w Gdańsku.
64. Mirosław Dąbkowski -dyrektor Meditrans ,ostrołęcki radny PO.
65. Zbigniew Derdziuk – prezes ZUS, członek rad nadzorczych: PKP PLK, PZU i Polskich Kolei Linowych
minister w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
66. Wacław Derlicki – członek rady nadzorczej Kujawsko-Pomorskiego Transportu Samochodowego
szef ZP PO w Brodnicy, były burmistrz Brodnicy.
67. Kajetan d’Obyrn – prezes Kopalni Soli Wieliczka, członek rady nadzorczej Zespołu Zarządców Nieruchomości WAM ,były krakowski radny PO.
68. Dariusz Dolczewski – kierownik działu digitalizacji w Narodowym Instytucie Audiowizualnym
były warszawski radny PO, były szef partyjnej młodzieżówki PO, członek gabinetu politycznego ministra administracji i cyfryzacji Michała Boniego.
69. Bartosz Domaszewicz – pełnomocnik i kierownik w WFOŚiGW w Łodzi, pracownik spółki Centrum-Hotele, radny PO w Łodzi, szef partyjnej młodzieżówki PO.
70. Zbigniew Dubiel – dyrektor projektu w PKP, warszawski radny PO, były burmistrz PO w warszawskiej dzielnicy Bielany.
71. Michał Dudkiewicz -członek zarządu Textilimpeksu ,członek PO.
72. Marcin Dulian – wiceprezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, prezes Grupy Hoteli WAM, wieloletni dobry znajomy i współpracownik Bogdana Klicha, byłego ministra obrony narodowej z PO.
73. Czesław Duszak – zastępca dyrektora szpitala w Ostrołęce
kandydat PO w wyborach samorządowych.
74. Grażyna Duszak – kierownik delegatury NFZ w Ostrołęce
żona Czesława Duszaka, kandydata PO w wyborach samorządowych.
75. Tomasz Dutkiewicz – prezes Stadniny Koni Iwno, ekspert PO ds. rolnictwa.
76. Rafał Dworacki – starszy inspektor w MJWPU ,skarbnik koła PO Warszawa Targówek.
77. Marek Dymkowski – członek rady nadzorczej Dozamelu, były członek zarządu koła PO w Dzierżoniowie, kandydat PO w wyborach samorządowych.
78. Tadeusz Dywan – kierownik BP ARiMR w Staszowie, wiceszef koła PO w Połańcu, członek rady PO w powiecie staszowskim.
79. Ryszard Dziadak – szef oddziału WFOŚiGW w Ostrołęce, wiceszef ZP PO w Makowie Mazowieckim.
80. Michał Dzięba – Członek rad nadzorczych: PGE GiEK, Naftoport i KGHM Metraco, bliski współpracownik i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada.
81. Katarzyna Dziuba-Kubicka – główny specjalista w MJWPU
była pracownica klubu parlamentarnego PO.
82. Paweł Dziwisz – członek zarządu PKP PLK, członek rady nadzorczej PKP i spółki córki PKP, dyrektor w PKP PLK ,kandydat PO w wyborach do Sejmu.
83. Jerzy Felczak – kierownik PT KRUS w Pińczowie, wiceszef PO w Pińczowie.
84. Krzysztof Fidosz – kierownik i zastępca dyrektora oddziału ANR w Szczecinie, skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, kandydat PO w wyborach samorządowych.
85. Tomasz Flis – prezes PGE Energia, dyrektor oddziału lubelskiego PGE Dystrybucja, szef RN PGE Dystrybucja Rzeszów i PGE ZEORK Dystrybucja, były wicewojewoda lubelski z ramienia UW, od kilku lat członek PO.
86. Mariusz Frankowski – dyrektor MJWPU, członek rady nadzorczej Warszawskiej Kolei Dojazdowej,
członek PO.
87. Krzysztof Frąckiewicz – inspektor w MJWPU ,członek PO.
88. Michał Furlepa – kierownik PT KRUS w Hrubieszowie do niedawna wiceszef ZP PO w Biłgoraju, radny PO powiatu biłgorajskiego.
89. Dorota Gajewska-Grad – dyrektor biura komunikacji i rzecznik prasowy PGE Dystrybucja ,synowa byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada.
90. Janusz Gancarz – członek rady nadzorczej ZEW Niedzica? znajomy byłego wiceministra skarbu Adama Leszkiewicza.
91. Zdzisław Gawlik – wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1
były wiceminister skarbu w rządzie Donalda Tuska, kandydat PO w wyborach do Senatu.
92. Alina Giedryś – członek zarządu PKP PLK, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PKP, była współpracowniczka prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO.
93. Arkadiusz Gierat – dyrektor generalny KGHM, wiceprezes KGHM TFI, członek rad nadzorczych: KGHM Letia, Polkomtel, KGHM Cuprum, DFM Zanam-Legmet, członek PO, zaufany wiceszefa PO Grzegorza Schetyny.
94. Agnieszka Gierzyńska-Kierwińska
– pracownik PAIIZ, koordynator zespołu w Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji , radna PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście, żona posła PO Marcina Kierwińskiego.
95. Stanisław Gil – kierownik BP ARiMR w Hrubieszowie ,wiceszef ZP PO w Hrubieszowie.
96. Maciej Gła – zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR
radny miasta Łomża.
97. Arkadiusz Godlewski – prezes Parku Śląskiego, kandydat PO w wyborach na prezydenta Katowic, szef rady miasta Katowice z PO.
98. Ireneusz Godzisz – dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Zamościu, członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Lubzel i PGE Dystrybucja, szef ZP PO w Zamościu i radny tego miasta, kandydat PO do Senatu.
99. Edward Gondecki – wiceprezes WFOŚiGW w Opolu, członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych od WFOŚiGW, szef rady opolskiego oddziału NFZ .sekretarz ZW PO w Opolu.
100. Jarosław Gorecki – prezes Grupy Zarządzającej Pomerania, gdański radny PO, członek ZP PO w Gdańsku.
101. Jacek Goszczyński – wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu, Agro-Mana (grupa PHN), Towarowej Giełdy Energii, członek rad nadzorczych EW Turów i Ciechu, dobry znajomy i współpracownik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
102. Grzegorz Gotfryd – członek rady nadzorczej Carbotrans (grupa JSW)
były szef rady gminy w Szerzynach, członek ZP PO w Tarnowie.
103. Katarzyna Góralczyk – członek rady nadzorczej Wojskowej Agencji Mieszkaniowej , zastępca szefa PO w krakowskiej dzielnicy Stare Miasto.
104. Grzegorz Górniak – przedstawiciel handlowy Enei
wiceszef ZP PO w Ostrowcu Świętokrzyskim, członek rady regionu świętokrzyskiego PO.
105. Andrzej Górski – dyrektor departamentu handlu i doradca zarządu w Enei, były asystent posła PO Konstantego Miodowicza, członek ZP PO w Kielcach.
106. Krzysztof Grabczuk – członek rady nadzorczej Narodowego Centrum Sportu, radny sejmiku i wicemarszałek województwa lubelskiego z PO.
107. Aleksander Grad – prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1
były poseł PO i minister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska
108. Marcin Granosik – prezes Textilimpeksu, członek rady nadzorczej Centrum-Hotele,
zastępca skarbnika Zgierza za wiceprezydentury Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i byłego ministra sprawiedliwości.
109. Renata Granowska – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy we Wrocławiu ,wrocławska radna PO, członek ZP PO we Wrocławiu.
110. Witold Grzybowski – wiceprezes Energo-Utechu, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
111. Janusz Hałas – członek rad nadzorczych Agtelu (grupa PGE) i Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa,
członek ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, były wiceszef rady powiatu.
112. Edward Hartwich – członek rad nadzorczych Pomorskiej SSE i Portu Lotniczego Bydgoszcz , członek kujawsko-pomorskiego ZW PO, wicemarszałek tego województwa z PO.
113. Marian Hatko – zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR ,członek PO, były sekretarz koła partyjnej młodzieżówki PO w Kielcach.
114. Władysław Husejko – nie żyje
dyrektor biura WFOŚiGW w Koszalinie ,były marszałek województwa zachodniopomorskiego z PO, były radny PO w Koszalinie.
115. Marcin Idzik – wiceprezes Bumaru i członek rad nadzorczych dwóch spółek zależnych: Bumar Amunicja i Cenzin ,były wiceminister obrony narodowej w rządach PO, były asystent Bogdana Klicha z PO, kiedy ten był europosłem.
116. Jadwiga Irla – dyrektor kieleckiego oddziału PFRON
szefowa ZP PO w Pińczowie, kandydatka PO w wyborach do Sejmu.
117. Iga Isańska-Rosół – pracownik MJWPU ,żona Marcina Rosoła, szefa gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO.
118. Stanisław Iwan – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Świnoujście
, były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego.
119. Marcin Jabłoński – członek rad nadzorczych: Zielonogórskiego Rynek Rolno-Towarowego i Przewozów Regionalnych
wojewoda lubuski, były marszałek województwa lubuskiego z PO.
120. Witold Jabłoński – członek rady nadzorczej Postdaty (grupa Poczty Polskiej) ,były wicemarszałek zachodniopomorski z PO.
121. Krzysztof Jagiełło – prezes dwóch spółek z grupy Bumar: ZM Tarnów i OBR Sprzętu Mechanicznego ,znajomy z Tarnowa Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO.
122. Robert Jagła – dyrektor WORD w Wałbrzychu, prezes Rivendell i prokurent Grabineksu (spółek córek ARP) ,szef ZP PO w Świdnicy, krewny żony Zbigniewa Chlebowskiego, byłego szef klubu poselskiego PO.
123. Michał Jamiński – zastępca kierownika wydziału w MJWPU,
radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek.
124. Andrzej Jamrozik – dyrektor oddziału ANR we Wrocławiu, członek rady nadzorczej Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego
radny powiatowy PO we Wrocławiu, szef koła PO w Kątach Wrocławskich.
125. Michał Janicki – członek rady nadzorczej KGHM Letia, członek PO we Wrocławiu, do niedawna wiceprezydent tego miasta.
126. Lilla Jaroń – wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki, członek rady nadzorczej WP Hala Ludowa, wiceminister edukacji w rządzie Donalda Tuska, była radna PO powiatu wrocławskiego.
127. Stanisław Jarzyna – prezes Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów, radny PO powiatu świdnickiego, wiceszef ZP PO w Świdnicy.
128. Małgorzata Jaśkowiak – kierownik PT KRUS w Morągu
szefowa koła PO w Morągu, była radna wojewódzka PO.
129. Małgorzata Jawor – członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy KGHM i trzech spółek samorządu województwa dolnośląskiego członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
130. Lech Jaworski – prezes Instytutu Filmowego Max-Film i prokurent dwóch jego spółek zależnych, członek zarządu Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego, członek rady nadzorczej Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, warszawski radny PO, członek zarządu PO w stolicy.
131. Andrzej Jeznach – wiceprezes PGE Górnictwo i Energetyka, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PGE, członek ZP PO w Bełchatowie, kandydat PO w wyborach samorządowych.
132. Paweł Jeż – prezes KP Zagłębie Lubin (grupa KGHM), kandydat PO w wyborach samorządowych.
133. Katarzyna Jędruszczak – główny specjalista w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
134. Zbigniew Jurkowski – pracownik PKS Wschód, lubelski radny PO.
135. Tomasz Kacprzak – zastępca dyrektora WORD w Łodzi,
członek rady krajowej PO, szef rady miasta Łodzi, były szef partyjnej młodzieżówki PO.
136. Jacek Kaczorowski – prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, członek rad nadzorczych dwóch spółek z grupy PGE, członek PO.
137. Jarosław Kania – prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i członek rady nadzorczej jego spółki zależnej, członek rady nadzorczej katowickiej SSE, radny PO w Rudzie Śląskiej, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO.
138. Rafał Kaniewski – starszy specjalista w MJWPU, były radny PO warszawskiej dzielnicy Włochy.
139. Marek Karczewski – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski, członek PO, były radny PO w Poznaniu.
140. Monika Karlińska – Członek rady nadzorczej Polska Energia – Pierwsza Kompania Handlowa (grupa Tauronu)
zasiadała w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego razem z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu w rządzie PO.
141. Joanna Karweta – pracownik Parku Śląskiego gliwicka, radna PO.
142. Marek Kasicki – wiceprezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych czterech jej spółek córek ,członek PO.
143. Emilia Kawka-Patek – prezes WFOŚiGW w Toruniu, członek ZP PO we Włocławku.
144. Marcin Kędracki – prezes Gliwickiej Agencji Turystycznej, członek rady nadzorczej Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów, były wiceszef sejmiku śląskiego z PO, szef koła PO w Żywcu.
145. Magdalena Kielewicz-Kaczyńska – kierownik ostrołęckiego wydziału Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli,
była wiceprezydent Ostrołęki z PO,
146. Andrzej Kierwiński – członek rady nadzorczej spółki Argo (grupa PHN), członek PO, ojciec posła PO Marcina Kierwińskiego.
147. Marcin Kierwiński – wiceprezes Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin, członek rady nadzorczej spółki Kaskada, poseł PO, sekretarz mazowieckiego ZW PO.
148. Krzysztof Kilian – prezes PGE, wiceprezes Polkomtela, członek rad nadzorczych: PL2012, KGHM TFI, Atom Trefl Sopot, wieloletni przyjaciel premiera Donalda Tuska z PO, razem zakładali Kongres Liberalno-Demokratyczny.
149. Maciej Kleczkowski – zastępca dyrektora WORD w Ostrołęce
ostrołęcki radny PO, wiceszef ZP PO w tym mieście, szwagier, posła PO Andrzeja Kani.
150. Mateusz Klemenski – prezes dwóch spółek ANR: PPH Akropol i GRH Żydowo, członek PO, były asystent Rafała Grupińskiego, szefa klubu PO w Sejmie.
151. Marcin Klemenski – specjalista w poznańskim oddziale ANR, bratanek Mateusza Klemenskiego.
152. Józef Klim – wiceprezes PKS Białystok, były poseł PO.
153. Wiesława Kluk – członek rady nadzorczej Skarbowego Przedsiębiorstwa Rolnego Stary Jaworów, radna PO miasta Świebodzice.
154. Wacław Klukowski – członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, były radny PO sejmiku zachodniopomorskiego, kandydat PO w wyborach samorządowych.
155. Krzysztof Kłak – członek rad nadzorczych: Poldim Dębica i Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, szef ZP PO w Przeworsku, członek rady krajowej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
156. Magdalena Kobos – członek rad nadzorczych PAIIZ i Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji
członek gabinetu politycznego ministra skarbu Mikołaja Budzanowskiego.
157. Marek Koczwara – doradca prezesa ZCh Zachem, członek rady nadzorczej Zachem UCR, prezes trzech spółek zależnych firmy Meble Emilia: Racjonalizacji, Cybernetyki, Konstruktorska, dobry znajomy Donalda Tuska z czasów działalności w Kongresie Liberalno-Demokratycznym.
158. Aleksandra Kodym – główny specjalista w MJWPU, członek PO.
159. Radosław Kołaciński – prezes dwóch spółek z grupy Energa-Operator, członek rad nadzorczych Szpitali Wielkopolski i Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego, kaliski radny PO, członek ZP PO w Kaliszu.
160. Andrzej Komański – członek zarządu, a potem wiceprezes Polskich Tatr, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Kamień Pomorski, zasiadał z Adamem Leszkiewiczem, byłym wiceministrem skarbu, w radzie nadzorczej Tarnowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.
161. Zygmunt Komar – pełnomocnik prezesa ANR, prezes Stadniny Koni Liski, radny powiatowy PO w Ostródzie.
162. Krzysztof Konaszewski- prezes PGE Energia Odnawialna, członek zarządu PGNiG Energia, członek rad nadzorczych PGE ZEW Dychów, Elektrowni Wodnej Żarnowiec i Energo Utech, wiceminister skarbu w rządzie Jerzego Buzka, występował na konferencjach energetycznych jako ekspert PO.
163. Włodzimierz Konecki – zastępca dyrektora warszawskiego oddziału ARiMR, członek rady nadzorczej PKS Radom, były radny PO w Radomiu.
164. Andrzej Konieczny – wiceprezes WFOŚiGW i członek rady nadzorczej spółki zależnej WFOŚiGW, prezes Funduszu Górnośląskiego, członek rady powiatu rybnickiego PO.
165. Sławomir Kopeć – prezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki od niego zależnej, prezes Małopolskiej Sieci Szerokopasmowej, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
166. Sławomir Koprowski – prezes Polmosu Toruń, prezes Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego, członek PO we Włocławku.
167. Marek Kordecki – zastępca dyrektora WORD w Siedlcach, członek rady nadzorczej PKS Radom
szef ZP PO w Siedlcach, siedlecki radny PO.
168. Krzysztof Kosiński – Prezes EW Turów, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Turów, współpracownik byłego ministra skarbu z PO Aleksandra Grada.

Liga Biurokracja net
169. Adam Kosior – zastępca dyrektora szpitala psychiatrycznego w Radomiu, członek ZP PO w Radomiu.
170. Kazimierz Kostrzanowski – prezes Agtelu z grupy PGE
członek ZM PO w Krasnymstawie, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
171. Bogdan Kościuch – wiceprezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach, Wiceszef ZP PO w Suwałkach, kandydat PO w wyborach samorządowych.
172. Andrzej Kotala – prezes Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie, prezydent Chorzowa z PO, szef ZP PO w tym mieście.
173. Maria Kowalewska-Koska
– prezes spółki Port Gdański Eksploatacja, członek rady nadzorczej Gdańskich Zakładów Elektronicznych Unimor, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
174. Tomasz Kowalewski – członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski, były dyrektor biura poselskiego posła PO Mariusza Grada.
175. Tomasz Kowalski – informatyk w MJWPU, członek zarządu koła PO Warszawa Targówek, kandydat PO w wyborach samorządowych.
176. Józef Kozłowski – członek rady nadzorczej Energo-Inwest-Brokera, szef rady nadzorczej KKS Turów
szef ZP PO w Zgorzelcu, członek dolnośląskiego ZW PO, radny sejmiku dolnośląskiego.
177. Stanisław Kracik – prezes spółki Małopolskie Parki Przemysłowe
członek PO, kandydat PO w wyborach do Senatu.
178. Sylwia Krajewska – kierownik sekcji w biurze prezesa ANR, radna PO na warszawskim Ursynowie.
179. Dorota Krall – główny specjalista w MJWPU. radna PO warszawskiej dzielnicy Praga Południe.
180. Piotr Krasnodęmbski – główny specjalista i kierownik w Centrum Usług Wspólnych, radny PO warszawskiej dzielnicy Ochota.
181. Mieczysław Kraśniański
– wicedyrektor kopalni Rudna z grupy KGHM, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg w Legnicy, członek ZP PO w Lubinie, lubiński radny powiatowy PO.
182. Marzena Krauz-Borys -członek rady nadzorczej Mercu Software z grupy KGHM, żona Piotra Borysa, wicemarszałka województwa dolnośląskiego z PO.
183. Krzysztof Krauze – członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, członek zarządu koła PO w Szczecinie.
184. Magdalena Kreter-Bartkiewicz
– członek rady nadzorczej Mazowieckiego Centrum Stomatologii, szefowa koła PO w Brwinowie, członek ZP PO w Pruszkowie.
185. Adam Krupa – zastępca dyrektora opolskiego oddziału ANR
były poseł PO.
186. Paweł Kryzan – zastępca zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, wiceszef koła PO Szczecin Śródmieście, kandydat PO w wyborach samorządowych.
187. Rafał Krzemień – zarządca i prezes Dipservice, członek zarządu Warszawskiego Holdingu Nieruchomości i Polskiego Holdingu Nieruchomości, członek rad nadzorczych: Kaskady, Agro-Mana, Herbapolu , były członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
188. Krzysztof Krzysztofiak – prezes Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego i członek rady nadzorczej spółki zależnej od KPT,
wieloletni znajomy Bogdana Klicha, ministra obrony w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
189. Arkadiusz Kubiec – wicedyrektor WORD w Kielcach, były szef koła PO w Kielcach, kandydat PO w wyborach samorządowych.
190. Przemysław Kuczkowski – zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR,
kandydat PO w wyborach do Sejmu i sejmiku.
191. Marcin Kulicki – prezes Krajowej Spółki Cukrowej, wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza, członek rady nadzorczej Polskiego Holdingu Nieruchomości, były wiceprezydent Siedlec z PO.
192. Jędrzej Kunowski – kierownik w Dipservice, zastępca dyrektora w Warszawskim Holdingu Nieruchomości, radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek.
193. Beata Kurbiel – dyrektor w PERN Przyjaźń, członek zarządu Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, wieloletnia bliska współpracownica Adama Leszkiewicza, byłego wiceministra skarbu.
194. Wojciech Kurek – prezes ZEORK Dystrybucja, dyrektor oddziału PGE Dystrybucja w Skarżysku-Kamiennej
były szef ZP PO w Skarżysku, były radny PO sejmiku świętokrzyskiego.
195. Tomasz Kurzawa – członek zarządu Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych Victoria, sekretarz ZP PO w Świdnicy, były radny PO powiatu świdnickiego.
196. Roman Kusek – członek rad nadzorczych: Kaskada, Tauron Sprzedaż, Bio-Energia (grupa PGE)
członek rady PO powiatu tarnowskiego.
197. Wojciech Kuźmiński – prezes ANR, prezes Infraparku Police (grupa ZCh Police), szef rady powiatu pyrzyckiego z PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
198. Sebastian Kwiatkowski – główny specjalista i dyrektor departamentu w Krajowej Spółce Cukrowej, brat Krzysztofa Kwiatkowskiego, posła PO i ministra sprawiedliwości w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
199. Jacek Lachert – inspektor w MJWPU, członek PO.
200. Małgorzata Laskus – podinspektor, specjalista i starszy inspektor w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Mokotów.
201. Janusz Leman – dyrektor gdyńskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, wiceszef koła PO Gdańsk-Wrzeszcz, członek rady powiatowej PO.
202. Judyta Lemm -pracownik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, szczecińska radna PO.
203. Gabriela Lenartowicz – prezes WFOŚiGW w Katowicach i członek RN dwóch spółek, w którym WFOŚiGW ma udziały ,była radna PO w sejmiku śląskim, członek śląskiej rady wojewódzkiej PO.
204. Adam Leszkiewicz – wiceprezes i prezes ZAK Kędzierzyn, członek rad nadzorczych ZAKSA, Polskiego Konsorcjum Chemicznego i CTL Chemkol, od lat bliski współpracownik Aleksandra Grada z PO, wiceministra skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
205. Artur Lewczuk – wiceprezes i prezes Towarzystwa Gospodarczego Bewa, mąż Elzbiety Radziszewskiej, posłanki PO i byłej sekretarz stanu w KPRM.
206. Grzegorz Lipiec – dyrektor krakowskiego oddziału Wojskowej Agencji Mieszkaniowej, członek rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego, sekretarz małopolskiego ZW PO, radny wojewódzki PO.
207. Wojciech Lis – szef stacji obsługi w PKS Radom , brat marszałek Sejmu Ewy Kopacz z PO.
208. Paweł Lisiewicz – członek rad nadzorczych siedmiu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, dyrektor gabinetu prezydenta Bronisława Komorowskiego, były dyrektor w resorcie skarbu za kadencji Aleksandra Grada.
209. Marek Litka – wiceprezes PERN Przyjaźń, członek rad nadzorczych Naftoportu, Zarządu Morskiego Portu Gdańsk i Operatora Logistycznego Paliw Płynnych, członek PO związany z prezydentem Gdańska Pawłem Adamowiczem z PO.
210. Krzysztof Lodziński – członek rady nadzorczej Pomorskiego Funduszu Pożyczkowego
szef pomorskiego sądu koleżeńskiego PO.
211. Witold Lorek – zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału KRUS ,kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych.
212. Sebastian Lorenc – członek rad nadzorczych Wrocławskiej Agencji Rozwoju Regionalnego i Sanatoriów Dolnośląskich, wrocławski radny PO
213. Dariusz Lubera – prezes Tauronu i członek rad nadzorczych czterech spółek zależnych, wieloletni znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada.
214. Dorota Lutomierska – zarządca komisaryczny i likwidator PBU Holdbud, warszawska radna PO
215. Daniel Łaga – kierownik zespołu w Wojewódzkim Urzędzie Pracy
radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście.
216. Michał Łagoda – członek rad nadzorczych Enei i Szpitali Wielkopolski ,członek zarządu koła PO w Poznaniu.
217. Bronisław Łakota – dyrektor rejonu sprzedaży energii w Wieluniu (grupa PGE) , wiceszef ZP PO w Pajęcznie, kandydat PO w wyborach samorządowych
218. Władysława Łangowska
– kierownik BP ARiMR w Tuchomiu
była wójt Parchowa, kandydatka PO w wyborach samorządowych.
219. Bolesław Łączyński – członek rady nadzorczej ESP Usługi (grupa PGE) , radny sejmiku małopolskiego z PO, członek rady regionu małopolskiego PO.
220. Stanisław Łęski – dyrektor PGE Dystrybucja, oddział Łódź-Miasto
członek komitetu honorowego kandydata PO na prezydenta Radomska.
221. Jarosław Łojko – dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ARiMR , sekretarz zachodniopomorskiego ZW PO, radny PO sejmiku zachodniopomorskiego.
222. Agnieszka Łopieńska – główny specjalista w MJWPU ,członek PO.
223. Michał Łuczak – administrator oddziału ANR w Gryfinie, były szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO.
224. Andrzej Łuczycki – Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego, członek rady nadzorczej Państwowych Magazynów Usługowych, radny PO sejmiku mazowieckiego, były senator PO.
225. Maria Łukaszewicz – prezes COBO, członek zarządu Grupy PHN
warszawska radna PO, była burmistrz warszawskiej dzielnicy Ursus.
226. Jarosław Machnicki – dyrektor Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, szef ZP PO w Kielcach, radny PO w tym mieście.
227. Tadeusz Maćkała – dyrektor w kopalni z grupy KGHM, członek RN pięciu spółek kontrolowanych pośrednio lub bezpośrednio przez skarb państwa , były poseł i senator PO.
228. Łukasz Magin – prezes Centrum-Hotele, były wiceprezydent Łodzi z PO, łódzki radny PO.
229. Sylwia Maksim-Wójcicka – kierownik wydziału w MJWPU
radna PO miasta Łomianki.
230. Tomasz Malczewski – dyrektor oddziału regionalnego w Gdańsku i członek zarządu Poczty Polskiej, członek rady nadzorczej Postdaty
były członek ZP PO w Gdyni, uczestnik kampanii wyborczych Donalda Tuska.
231. Dariusz Małkowski – szef Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Ostrołęce (jednostka OHP)
sekretarz ZP PO w Ostrołęce.
232. Arkadiusz Marchewka – pracownik spółki Polskie Terminale
szczeciński radny PO.
233. Jerzy Marciniak – prezes Azotów Tarnów, ZAK Kędzierzyn Koźle i Polskiego Konsorcjum Chemicznego, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa
wieloletni dobry znajomy i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada, kandydat PO w wyborach do sejmiku,
234. Michał Marcinkiewicz – konsul w Finlandii od kilku tygodni
były poseł PO.
235. Justyna Markowska – starszy specjalista w MJWPU członek PO.
236. Maciej Martyniak – koordynator BIP w MJWPU, członek PO.
237. Ewa Masny – pracownik Ośrodka Rozwoju Edukacji (instytucja MEN), warszawska radna PO.
238. Mateusz Matejewski – Szef Centrum Usług Wspólnych, członek rad nadzorczych PGE Zespół Elektrociepłowni Bydgoszcz, Geovity (grupa PGNiG), TON Agro, Polskiego Holdingu Nieruchomości, były szef PO w powiecie myślenickim.
239. Jacek Matusiewicz – wiceprezes i prezes Funduszu Górnośląskiego, prezes Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych (spółka córka Elektrowni Chorzów)
skarbnik śląskiego ZW PO, brat Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO.
240. Rafał Mazur – członek rady nadzorczej KGHM Letia,
wiceszef koła PO w Szklarskiej Porębie.
241. Piotr Mazurek – dyrektor biura bezpieczeństwa w Exatelu (grupa PGE), członek rady nadzorczej Investonu (grupa PHN)
warszawski radny PO.
242. Zbigniew Mazurkiewicz – zastępca dyrektora WORD w Radomiu, skarbnik ZP PO w Radomiu.
243. Tomasz Melan – członek zarządu i prezes Zarządu Portu Morskiego Police, wiceprezes Remechu (obie: grupa ZCh Police), członek rady nadzorczej Portu Rybackiego Gryf,
członek zarządu PO w Szczecinie.
244. Jan Mędrzak – członek rad nadzorczych WAS (grupa PP Porty Lotnicze) i Pocztowej Agencji Usług Finansowych, łódzki radny PO, były szef tej partii w Łodzi.
245. Jan Michalski – prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, senator PO, wiceszef ZM i ZP PO w Zgorzelcu.
246. Renata Michałowska – starszy specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Targówek.
247. Szymon Midera – wiceprezes Banku Pocztowego i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek oraz Pocztowego TUW, szef społecznych doradców prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej z PO, prowadził jej kampanię wyborczą.
248. Anna Mierzejewska – kierownik wydziału w MJWPU, córka Jerzego Mierzejewskiego z PO, byłego radnego powiatu warszawskiego zachodniego.
249. Sławomir Miklicz – członek rady nadzorczej PGE ZEORK, członek podkarpackiego ZW PO, członek zarządu województwa podkarpackiego.
250. Konrad Mikołajski – prezes ZCh Zachem i spółki córki, członek rad nadzorczych sześciu spółek z grupy ZCh Zachem i Portu Lotniczego Bydgoszcz ,członek PO.
251. Karolina Mioduszewska –
starszy inspektor w MJWPU,
radna PO warszawskiej dzielnicy Ursynów.
252. Krzysztof Miszewski – zastępca kierownika w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Targówek.
253. Tomasz Możejko – szef lubuskiego oddziału ANR,
szef sejmiku lubuskiego z PO, sekretarz lubuskiego ZW PO.
254. Andrzej Mulawa – członek zarządu PKP LHS, prezes PKS Zamość, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Horyniec ,wiceszef ZP PO w Zamościu, były radny PO w sejmiku lubelskim.
255. Jacek Mysiorek – kierownik BP ARiMR w Stargardzie Szczecińskim,
skarbnik ZP PO w Stargardzie Szczecińskim.
256. Anna Naszkiewicz – prezes Agencji Rozwoju Regionalnego Ares w Suwałkach, szefowa ZP PO w Suwałkach, kandydatka PO w wyborach samorządowych.
257. Maciej Nawrocki – dyrektor lubuskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego, były radny sejmiku lubuskiego z PO i szef koła PO w Gorzowie Wielkopolskim.
258. Tomasz Nawrocki – dyrektor mazowieckiego oddziału, wiceprezes i prezes ANR, były radny PO w Siedlcach.
259. Anna Neska – koordynator w MJWPU, synowa Elżbiety Neski, radnej PO warszawskiej dzielnicy Bielany.
260. Zbigniew Neska – wicedyrektor ośrodka szkolno-wychowawczego podległego marszałkowi Mazowsza
radny PO w Radomiu.
261. Ewelina Niedźwiecka-Tomczyk
– członek rad nadzorczych CBF Nowy Świat i Polfy Warszawa, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
262. Ireneusz Niemiec – prezes PKS Nowy Sącz, prezes Uzdrowiska Krynica Żegiestów, kandydat PO w wyborach samorządowych.
263. Adam Nieroda – pracownik spółki Hotele Centrum, gdański radny PO, były asystent dwóch posłów PO.
264. Dorota Obzejta-Żbikowska –
główny specjalista w MJWPU,
kandydatka PO w wyborach do Sejmu, żona Piotra Żbikowskiego, wiceburmistrza warszawskiej dzielnicy Ochota z PO.
265. Waldemar Olczyk – zastępca łódzkiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego, kandydat PO w wyborach samorządowych.
266. Jerzy Olejniczak – zarządca komisaryczny PHSR Agroma,
były radny PO sejmiku łódzkiego
267. Włodzimierz Olszewski – dyrektor pomorskiego oddziału ANR,
były radny PO w powiecie puckim i wicewójt gminy Krokowa.
268. Marek Ordyczyński – dyrektor podkarpackiego oddziału ARiMR,
szef ZP PO w Leżajsku.
269. Klaudiusz Ostrowski -główny specjalista w MJWPU, członek PO.
270. Mariusz Osuch – członek rady nadzorczej PKS Ostrowiec Świętokrzyski ,członek rady powiatu ostrowieckiego PO.
271. Anna Pabisiak – członek rady nadzorczej Szpitala Mazowieckiego w Garwolinie, warszawska radna PO.
272. Bartłomiej Pachis – prezes Polskich Terminali i prokurent Terminalu Promowego Świnoujście, członek rad nadzorczych Remach GRI, (grupa ZCh Police) i Przewozów Regionalnych ,szef ZP PO w Policach, radny tego miasta z PO.
273. Andrzej Panasiuk – członek zarządu PKP, prezes TK Telekom, członek rad nadzorczych trzech spółek z grupy PKP, szef rady nadzorczej Poczty Polskiej,
wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
274. Hubert Papaj – członek zarządu Jeleniogórskich Elektrowni Wodnych, członek rady nadzorczej Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego,
zastępca prezydenta Jeleniej Góry z PO, były szef rady miasta, szef ZP PO w Jeleniej Górze.
275. Zbigniew Papierski – prezes Postdaty (grupa Poczta Polska),
członek rady regionu łódzkiego PO.
276. Stanisław Papuga – zastępca dyrektora Elektrowni Bełchatów (grupa PGE), członek rad nadzorczych Elektrociepłowni Lublin-Wrotków i ZPBE Energopomiar (grupa PGE) ,kandydat PO w wyborach do rady miasta Bełchatowa.
277. Jacek Patro – prezes PKS Biłgoraj , były szef ZP PO w Biłgoraju, radny PO tego miasta.
278. Urszula Pawlak – główny specjalista w MJWPU, była szefowa ZP PO w Sochaczewie, kandydatka PO na burmistrza Sochaczewa.
279. Danuta Pawlus – kierownik PT KRUS w Bytowie, kandydatka PO w wyborach samorządowych.
280. Jarosław Perzyński – prezes E-Telbank, kandydat PO w wyborach samorządowych.
281. Ireneusz Pietraszek – zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR i świętokrzyskiego oddziału KRUS, członek ZP PO w Kielcach, były komisarz Włoszczowy z nadania Donalda Tuska.
282. Lucjan Pietrzczyk – świętokrzyski wicekurator oświaty
poseł PO, były radny powiatowy i wojewódzki PO.
283. Magdalena Piłat – członek rad nadzorczych pięciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa, asystentka Adama oleszkiewicza, byłego wiceministra skarbu w rządzie Donalda Tuska.
284. Ryszard Piskorski – szef rady nadzorczej PKS Zamość,
członek władz PO w lubelskim, kandydat PO w wyborach samorządowych i parlamentarnych.
285. Marzena Piszczek – wiceprezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1, szefowa rad nadzorczych PKO BP, Azotów Tarnów i PZU, dobra znajoma byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
286. Adam Pleczeluk – główny specjalista w MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
287. Leszek Plich – członek zarządu PGE Dystrybucja Łódź-Teren, zastępca dyrektora tamtejszego oddziału PGE Dystrybucja ,kandydat PO w wyborach samorządowych.
288. Mirosław Płuciennik – członek zarządu i prezes Stadniny Koni Galewice, szef ZP PO w Skierniewicach.
289. Grzegorz Pobrotyn – pracownik ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim
kandydat PO w wyborach samorządowych.
290. Jacek Podlewski – wiceprezes ANR, wiceprezes i prezes PGE Energia Odnawialna, członek rad nadzorczych czterech spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa związany z PO, z rekomendacji tej partii był wiceszefem ANR.
291. Grzegorz Podlewski – prezes Zespołu Elektrowni Wodnych w Niedzicy, były szef koła PO w Tychach.
292. Jerzy Pokój – członek rady nadzorczej spółki Interferie (grupa KGHM) ,szef sejmiku dolnośląskiego z PO.
293. Adam Poniewski – dyrektor zachodniopomorskiego oddziału ANR
kandydat PO w wyborach samorządowych.
294. Mariusz Popielarz – członek rady nadzorczej Okręgowego Przedsiębiorstwa Geodezyjno-Kartograficznego ostrołęcki, radny PO, szef ZP PO w Ostrołęce.
295. Mariusz Popławski – informatyk w MJWPU, członek PO.
296. Marek Poręba – dyrektor WORD w Rzeszowie, radny PO powiatu rzeszowskiego.
297. Maria Porębowicz – główny specjalista w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe.
298. Krystyna Poślednia – prezes WFOŚiGW w Poznaniu i członek rady nadzorczej spółki, w której WFOŚiGW ma udziały ,poseł PO, była radna PO sejmiku wielkopolskiego.
299. Józef Przybylski – zastępca kierownika BP ARiMR w Sandomierzu, szef koła PO w Łagowie, kandydat PO w wyborach samorządowych.
300. Andrzej Pyziak – członek rady nadzorczej WFOŚiGW w Opolu
wójt gminy Rudniki, członek PO.
301. Wiesław Raboszuk – dyrektor MJWPU, członek zarządu województwa mazowieckiego z PO, były radny PO na warszawskim Targówku.
302. Andrzej Rakowicz – członek rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Uzdrowiskowego Ciechocinek,
członek rady krajowej PO.
303. Sebastian Ramenda – prezes PKS Kraków i członek rady nadzorczej spółki córki Regionalny Dworzec Autobusowy ,radny PO powiatu wadowickiego, szwagier Marka Sowy, marszałka województwa małopolskiego z PO.
304. Antoni Rapacz – prezes Przedsiębiorstwa Produkcji i Hodowli Ryb Słodkowodnych, członek rad nadzorczych Agro-Mana i Intraco (obie: grupa PHN), kandydat PO w wyborach do Sejmu, dobry znajomy byłego ministra skarbu Aleksandra Grada.
305. Zbigniew Rapciak – prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych Poczty Polskiej i PLL LOT, były wiceminister infrastruktury w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
306. Bożena Rojewska – prezes Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, katowicka radna PO, wiceszefowa katowickiego koła PO.
307. Marcin Rolnik – członek zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, główny specjalista i kierownik wydziału w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Śródmieście.
308. Jerzy Romanowski -zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR,
radny PO powiatu elbląskiego, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
309. Henryk Rosiek – prezes Strzegomskich Zakładów Mechanicznych Zręb , radny PO powiatu świdnickiego.
310. Marcin Rosół – wiceprezes Agencji Rozwoju Mazowsza,
były szef biura klubu parlamentarnego PO i gabinetu politycznego byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego z PO.
311. Wiesław Różycki – członek rad nadzorczych PGE Dystrybucja Zamość, Kopalni Wapienia Czatkowice i Lubelskiego Węgla Bogdanka, były wicewojewoda podkarpacki, kandydat PO w wyborach do sejmiku.
312. Piotr Rudzki – członek rad nadzorczych: Międzynarodowych Targów Poznańskich i Elektrowni Rybnik, pełnomocnik wspólnika w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym, zastępca burmistrza Bielan z PO.
313. Aleksandra Ruszczyk – sekretarka w MJWPU, członek rodziny Leszka Ruszczyka, wicemarszałka województwa mazowieckiego z PO.
314. Leszek Ruszczyk – zarządca komisaryczny i prezes PKS w Radomiu, wicemarszałek województwa mazowieckiego z PO, wiceszef ZP PO w Radomiu.
315. Mirosław Rybicki – członek zarządu Grupy Zarządzającej Pomerania ,brat Sławomira Rybickiego, sekretarza stanu w kancelarii prezydenta i do niedawna posła PO.
316. Aleksandra Ryng – podinspektor i główny specjalista w MJWPU,
członek PO.
317. Marek Rząsowski – członek rad nadzorczych Agencji Mienia Reliqum, Epekoksu, Pol-Miedź Transu.
były szef i rzecznik PO w Wałbrzychu
318. Andrzej Rzońca – członek rady nadzorczej Totalizatora Sportowego,
członek Rady Polityki Pieniężnej z rekomendacji PO.
319. Joanna Sadowska – kierownik wydziału w MJWPU, członek PO.
320. Krzysztof Salwach – członek rady nadzorczej Ciechu, współautor programu PO dla rolnictwa.
321. Agnieszka Sardecka – członek zarządu Poczty Polskiej, członek rad nadzorczych Banku Pocztowego i Ruchu, znajoma i współpracowniczka Macieja Jankowskiego, byłego wiceministra infrastruktury w rządach Donalda Tuska.
322. Włodzimierz Sarnecki – członek zarządu KWB Bełchatów, zastępca oddziału PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, kandydat PO w wyborach samorządowych.
323. Jerzy Sarnowski – wiceprezes WFOŚiGW w Szczecinie, szef koła PO w Białogardzie.
324. Tomasz Sadzyński – prezes Łódzkiej SSE , były łódzki radny PO, sekretarz województwa i komisarz Łodzi z PO.
325. Joanna Schmid – wiceprezes Tauronu, członek rad nadzorczych Elektrowni Stalowa Wola i Tauron Ciepło, była wiceminister skarbu i członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
326. Edward Schmidt – prezes Miedziowego Centrum Zdrowia, członek rady nadzorczej Uzdrowiska Cieplice (obie: grupa KGHM)
mąż Barbary Schmidt, wiceszefowej rady powiatu lubińskiego z PO.
327. Artur Sebesta – wiceprezes i prezes ZR Rekom, prezes ZAK Serwis i Prorem (wszystkie: grupa Azoty Tarnów), syn Józefa Sebesty, marszałka województwa opolskiego z PO.
328. Paweł Sęk – członek rady nadzorczej OBR Przemysłu Rafineryjnego, członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
329. Zbigniew Sieja – dyrektor wrocławskiego oddziału Agencji Mienia Wojskowego ,były radny PO powiatu wrocławskiego.
330. Tomasz Sieradz – dyrektor PN Centrala Nasienna i prezes spółki Centrala Nasienna, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy,
radny PO na warszawskim Ursynowie, były burmistrz tej dzielnicy i wiceprezydent Warszawy.
331. Jarosław Siergiej – prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, członek PO, związany z europosłem Sławomirem Nitrasem, członkiem zarządu krajowego PO.
332. Dariusz Sitko – wicedyrektor Opolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, członek rady nadzorczej PKS Kielce, członek PO.
333. Stefan Skonieczny – zastępca dyrektora i dyrektor gdańskiego oddziału KRUS, szef rady miasta Pruszcz Gdański z PO, członek ZP PO w Gdańsku.
334. Mariusz Skupski – główny specjalista BP ARiMR w Sejnach,
skarbnik ZP PO w Sejnach.
335. Tomasz Słodkowski – członek rady nadzorczej, wiceprezes i prezes Atomu Trefl Sopot, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE, członek rady nadzorczej Armatury Kraków
były gdański radny PO, były asystent ministra Sławomira Nowaka z PO, wiceszef ZP PO w Gdańsku.0
336. Piotr Służewski – kierownik PT KRUS w Biłgoraju, członek ZP PO w Biłgoraju.
337. Iwona Smolińska – pracownik MJWPU, członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
338. Robert Sobol – członek rady nadzorczej Koksowni Przyjaźń,
były radny PO w Nowym Sączu.
339. Agnieszka Sobolewska – dyrektor biura WFOŚiGW w Szczecinie, radna PO sejmiku zachodniopomorskiego.
340. Ilona Soja-Kozłowska – zastępca kierownika w MJWPU, radna PO warszawskiej dzielnicy Bielany.
341. Maria Sokoll – zastępca prezesa WFOŚiGW w Olsztynie, szefowa kampanii wyborczych PO w warmińsko-mazurskim.
342. Liliana Sonik – wicedyrektor TVP Info ,żona europosła PO Bogusława Sonika.
343. Robert Soszyński – prezes PERN Przyjaźń i członek rad nadzorczych dwóch spółek córek: Naftoportu i Naftoru, były członek rady krajowej PO i szef sejmiku mazowieckiego.
344. Marek Sowa – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Krynica-Żegiestów ,marszałek województwa małopolskiego z PO, członek małopolskiego ZW PO.
345. Karol Stasik – prezes Zakładów Ceramicznych Bolesławiec ,szef rady powiatu bolesławieckiego z PO, szef ZP PO w Bolesławcu.
346. Grzegorz Stawowy – dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Krakowie, krakowski radny PO, wiceszef PO w Krakowie.
347. Radosław Stępień – członek rady nadzorczej Banku Pocztowego
zastępca prezydenta Łodzi z PO, wiceminister infrastruktury i transportu w rządach Donalda Tuska.
348. Ryszard Strzyżewicz – prezes Zarządu Morskiego Portu Gdańsk
były skarbnik PO w Gdyni, członek rady powiatu PO.
349. Paweł Strzyżewski – prezes Przedsiębiorstwa Rolnego Rusko i Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom Wola ,kandydat PO w wyborach samorządowych.
350. Joanna Stuglik -członek rad nadzorczych PGNiG i Ruchu,
kandydatka PO w wyborach samorządowych.
351. Andrzej Styn – kierownik BP ARiMR w Pucku, dyrektor oddziału pomorskiego ARiMR , radny PO powiatu puckiego, bliski współpracownik Kazimierza Plocke, wiceministra rolnictwa.
352. Michał Suliborski – starszy inspektor w MJWPU ,radny PO warszawskiej dzielnicy Praga-Południe.
353. Jacek Suski – dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu ,radny PO powiatu nyskiego, członek władz PO województwa opolskiego.
354. Karol Szczepaniak – dyrektor oddziału i pełnomocnik w Pol-Miedź Transie, głogowski radny PO.
355. Renata Szczepańska – członek rad nadzorczych ZEW Solina-Myczkowce i Eko-Top ,wójt gminy Cisna, kandydatka PO w wyborach do Sejmu.
356. Krzysztof Szczypiór – zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego ,kandydat PO w wyborach do Sejmu.
357. Alina Szełemej – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Szczawno-Jedlina ,wałbrzyska radna PO.
358. Mieczysław Szewczyk – członek rad nadzorczych PKS Myszków i Funduszu Górnośląskiego,
sekretarz koła PO w Myszkowie.
359. Jerzy Sztejmiec – członek rady nadzorczej spółki Energetyczne Systemy Pomiarowe (grupa PGE)
, kandydat PO w wyborach samorządowych.
360. Andrzej Szturgulewski – kierownik BP ARiMR w Sejnach,
starosta sejneński z PO, szef ZP PO w Sejnach.
361. Ewa Szydłowska – kierownik BP ARiMR w Lesku, sekretarz ZP PO w Lesku.
362. Krzysztof Szymański – starszy specjalista w MJWPU ,członek PO.
363. Grażyna Świtoń-Pawlicka – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Rymanów Zdrój ,sekretarz koła PO w Szczytnej.
364. Marek Tałasiewicz – prezes Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, członek rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, szef sejmiku zachodniopomorskiego z PO.
365. Jacek Tarasiewicz – kierowca w MJWPU ,członek PO.
366. Piotr Targiński – zastępca dyrektora departamentu energetyki jądrowej w PGE, członek rady nadzorczej PFK Gaskon,
były szef gabinetu politycznego Grzegorza Schetyny jako ministra spraw wewnętrznych i administracji.
367. Jan Tomaka – prezes WFOŚiGW w Rzeszowie i członek rady nadzorczej Eko-Top ,były poseł PO.
368. Joanna Tracz-Łaptaszyńska – główny specjalista w MJWPU,
radna PO warszawskiej dzielnicy Wola.
369. Zofia Trębicka – współpracuje na podstawie umów zleceń ze spółkami z grupy PHN, warszawska radna PO.
370. Krzysztof Tumialis – członek zarządu PKS Suwałki, do niedawna suwalski radny PO.
371. Łukasz Tusk – specjalista w ANR w Oleśnie ,były poseł PO.
372. Paweł Tyburc – główny specjalista i naczelnik wydziału w ARiMR ,szef rady warszawskiej dzielnicy Białołęka z PO.
373. Wojciech Tyfel-Łączkowski – główny specjalista w MJWPU
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
374. Krzysztof Urbaniak – dyrektor poznańskiego oddziału ANR, członek zarządu Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości
brat Jarosława Urbaniaka, prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego i byłego posła PO.
375. Wiesław Urbański – członek rady nadzorczej Post-Tel (grupa Poczty Polskiej) ,popierał kandydatkę PO Hannę Zdanowską w wyborach na prezydenta Łodzi.
376. Tadeusz Wagner – prezes Agtelu (grupa PGE), szef jednego z kół PO w Tomaszowie Lubelskim.
377. Grzegorz Walczak – dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Łodzi, członek rad nadzorczych Cargosped Terminal Braniewo i Fabryki Szlifierek Jotes ,kandydat PO w wyborach samorządowych, członek ZP PO w Łodzi.
378. Roman Walkowiak – szef rady nadzorczej PGE Elektrociepłownia Kielce, członek rady nadzorczej PGE Elektrownia Opole ,radny powiatu zgorzeleckiego z PO.
379. Rafał Wardziński – prezes Polskiego LNG, członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa ,były rzecznik zachodniopomorskiej PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
380. Adam Warzecha – rzecznik prasowy Kolei Śląskich ,katowicki radny PO, członek ZP PO w tym mieście.
381. Piotr Waśniewski – prezes KKS Turów Zgorzelec, klubu sportowego utrzymywanego przez PGE ,kolega i bliski współpracownik Grzegorza Schetyny, wiceszefa PO.
382. Jarosław Wąsik – kierownik w Dipservice i PHN ,radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany.
383. Jacek Weksler – szef biura koordynacji programowej TVP,
były wiceminister kultury i szef gabinetu politycznego ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego z PO.
384. Maciej Wewiór – członek rad nadzorczych Dipservice i Elektromontażu Poznań,
doradca rzecznika rządu Pawła Grasia, członek gabinetu politycznego i rzecznik byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
385. Adam Wichliński – dyrektor Zarządu Nieruchomości Województwa Łódzkiego, kierownik jednostki podlegającej ANR,
członek PO.
386. Marek Widera – członek rady nadzorczej ZGM Zębiec ,członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
387. Rafał Wielichowski -prezes i likwidator Agencji Mienia Reliqum,
mąż posłanki PO Moniki Wielichowskiej.
388. Jakub Wierdak -dyrektor biura WFOŚiGW w Opolu, członek rady nadzorczej Opolskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych,
syn Bogusława Wierdaka, szefa sejmiku opolskiego z PO.
389. Honorata Wietraszuk – kierownik w Muzeum Wsi Radomskiej ,członek ZP PO w Radomiu.
390. Maria Wiro-Kiro – główny specjalista w MJWPU ,wiceszef koła PO Warszawa Bielany.
391. Krystyna Wituska -główny specjalista w MJWPU ,członek PO.
392. Katarzyna Włodek-Makos – członek rad nadzorczych sześciu spółek z pośrednim lub bezpośrednim udziałem państwa,
była pracownica komitetu wyborczego PO, członek gabinetu politycznego byłego ministra skarbu Aleksandra Grada z PO.
393. Andrzej Wojdyła – prezes Opakometu i członek rady nadzorczej spółki córki, członek rady nadzorczej FAE Famed Łódź, członek PO, kandydat PO w wyborach do Sejmu.
394. Barbara Wojnarowska – dyrektor departamentu w KGHM Ecoren
żona Norberta Wojnarowskiego, posła PO.
395. Marek Wojnarowski – członek rad nadzorczych Walcowni Metali Łabędy (grupa KGHM) i Kostrzyńsko-Słubickiej SSE, radny powiatowy PO w Lubinie, szef ZP PO w tym mieście, ojczym posła PO Norberta Wojnarowskiego.
396. Wojciech Wojtowicz – szef rady nadzorczej Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, krakowski radny PO.
397. Jerzy Woliński – prezes Jednostki Ratownictwa Chemicznego, Polskiego Konsorcjum Chemicznego, Biprozatu i Proremu (wszystkie: grupa Azoty Tarnów), członek rad nadzorczych: ZAKSA, Automatyka, Kombinat Budowlany Kołobrzeg, wiceszef ZP PO w Tarnowie.
398. Artur Wołczacki – prezes Naftoru, spółki z grupy PERN Przyjaźń, skarbnik koła PO Warszawa Ochota.
399. Marek Worach – prezes Kolei Śląskich, członek zarządu i prezes Górnośląskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, dobry znajomy Adama Matusiewicza, marszałka województwa śląskiego z PO.
400. Aleksandra Wosztyl – pracownik MJWPU, córka Dariusza Wosztyla, byłego wiceburmistrza Ursynowa z PO, protegowanego Ewy Kopacz.
401. Jerzy Woźniakiewicz – dyrektor Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ,krakowski radny PO.
402. Gwidon Wójcik – wiceprezes Elbestu z grupy PGE razem z Aleksandrem Gradem, byłym ministrem skarbu z PO, zasiada w radzie Fundacji im. Hetmana Jana Tarnowskiego.
403. Jan Wójtowicz – dyrektor Rejonowego Zakładu Energetycznego Tomaszów, dyrektor zamojskiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych Fundacji Ekofundusz i Krajowej Spółki Cukrowej, sekretarz ZP PO w Tomaszowie Lubelskim, radny powiatowy PO.
404. Tomasz Wroński – członek rad nadzorczych Zakładu Budownictwa Energetycznego, Fabryki Maszyn Bumar-Koszalin, członek PO.
405. Robert Wróbel – kierownik wydziału w MJWPU, radny PO warszawskiej dzielnicy Bielany.
406. Krzysztof Zalibowski – prezes i wiceprezes PGE Elektra, prezes PGE Dystrybucja Łódź, zastępca dyrektora łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja, członek rad nadzorczych PGE Zamojska Korporacja Energetyczna i Narodowego Centrum Sportu,
członek rady powiatu PO w Radomiu, kandydat PO w wyborach samorządowych.
407. Jacek Zatorski – prezes GKS Bełchatów, wiceszef rady powiatu bełchatowskiego z ramienia PO.
408. Gabriela Zawiła- dyrektor Muzeum Karkonoskiego ,żona Marcina Zawiły, prezydenta Jeleniej Góry i byłego posła PO.
409. Jerzy Zawodnik – główny specjalista w MJWPU ,radomski radny PO.
410. Dorota Zbińkowska – zastępca dyrektora Muzeum Łazienki Królewskie, członek rady nadzorczej Agencji Rozwoju Mazowsza
warszawska radna PO.
411. Halina Zbiróg – zastępca kierownika BP ARiMR w Lublinie,
wiceszefowa ZP PO w Lublinie.
412. Robert Zdobylak- prezes Zarządu Morskiego Portu Police i Szczecińskich Zakładów Zbożowo-Młynarskich PZZ, członek rad nadzorczych WFOŚiGW w Szczecinie i Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, szef ZP PO w Stargardzie Szczecińskim, radny zachodniopomorskiego sejmiku z PO.
413. Zygmunt Zdunek – dyrektor olsztyńskiego oddziału ANR
członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
414. Leszek Zgutka – członek rady nadzorczej Uzdrowiska Konstancin Zdrój członek PO, kandydat PO w wyborach samorządowych.
415. Marek Zieliński – wiceprezes WFOŚiGW w Poznaniu ,były poseł PO.
416. Tadeusz Zieliński – członek rady nadzorczej Zakładów Wyrobów Kamionkowych Marywil ,wiceszef ZP PO w Starachowicach.

sitwa
417. Ryszard Zięciak – dyrektor Mazowieckiego Zarządu Nieruchomości, członek rady nadzorczej PPKS Warszawa
radny PO na warszawskim Ursynowie, były zastępca burmistrza tej dzielnicy.
418. Monika Ziółkowska – specjalistka, starsza specjalistka i kierownik w Krajowej Spółce Cukrowej, kuzynka Aleksandra Grada, byłego ministra skarbu z PO.
419. Andrzej Zoch -wiceprezes WFOŚiGW w Kielcach, szef ZP PO w Busku Zdroju, kandydat PO w wyborach do Senatu.
420. Jan Żak – wiceprezes EKS Skra Bełchatów, prezes Elmenu (grupa PGE) ,wiceszef zarządu miejskiego PO w Bełchatowie i radny Bełchatowa.
421. Waldemar Żakowski – dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, członek PO, były olsztyński radny PO.
422. Łukasz Żelewski – prezes Agencji Rozwoju Pomorza i członek rad nadzorczych dwóch spółek, w których ARP ma udziały,członek PO.
423. Marian Żmijan – kierownik BP ARiMR w Biłgoraju, brat Stanisława Żmijana, posła PO i szefa lubelskiego ZW PO.
424. Małgorzata Żuber-Zielicz –
wicedyrektor Muzeum Sportu i Turystyki ,warszawska radna PO.
425. Krzysztof Żuk – członek rad nadzorczych PGE, Polskiego LNG i Agencji Rozwoju Przemysłu ,prezydent Lublina z PO, wiceminister skarbu w pierwszym rządzie Donalda Tuska.
426. Stanisław Żuk – członek rady nadzorczej spółki Megamed (grupa PGE) ,szef rady powiatu zgorzeleckiego z PO.
427. Mirosław K. -kierownik BP ARiMR w Szprotawie ,były szef ZP PO w Żaganiu.
428. Maciej T. – sekretarz rady nadzorczej WFOŚiGW w Szczecinie, szef rad nadzorczych WFOŚiGW w Łodzi i WFOŚiGW w Toruniu,
wiceminister środowiska z PO w pierwszym rządzie Donalda Tuska.

Koniec części 1.

Liga Świata

Reklamy